Posted on

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 55,10–11) Skuteczność słowa Bożego.

Psalm 65: Na żyznej ziemi ziarno wyda plony.

II czytanie: (Rz 8,18–23) Oczekujemy chwały.

Ewangelia: (Mt 13,1-23) Przypowieść o siewcy.

 

Potrzeba wiele troski i uważności, aby Słowo wypowiedziane przez Boga mogło wydać owoce w naszym życiu. Aby żyć Słowem w codzienności, potrzebujemy go słuchać, medytować nad nim, modlić się nim i kontemplować je. Każdy z tych etapów modlitwy słowem Bożym ma swoje przeszkody. Podczas słuchania szatan na podobieństwo ptaków wydziobujących ziarno będzie wyrywał z naszego serca Słowo, które Chrystus w nas zasiewa. W czasie medytacji będzie nas odstraszał pustynią, zniechęceniem i oschłością, aby przypalić w ogniu zawiści kiełkujące w nas Słowo. Gdy zechcemy modlić się Słowem, będzie zagłuszał nasze serce zmartwieniami, rozproszeniami i tysiącem spraw do zrobienia. Jeśli jednak nie ulegniemy żadnej z tych trzech pokus, doświadczymy Bożej obecności, która łagodnie otuli nas w czasie kontemplacji. I wyda błogosławione owoce dobra.

           

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W tygodniu zapraszam do kościoła w Ipswich (poniedziałek, środa i piątek) o godz. 19.00. We wtorek i czwartek Mszę św. będę odprawiał na plebanii. Gdyby ktoś chciał zamówić intencje Mszy św., proszę poczekać na mnie na zewnątrz kościoła lub zamówić można telefonicznie.
  3. Od przyszłej niedzieli wracają Msze święte w Braintree. Dla dobra wszystkich uczestniczących w Mszy św. przestrzegajmy wszystkich reguł jakie wyznaczył nam rząd Anglii.
  4. Potrzebni są wolontariusze, którzy będą pomagali przed Mszą świętą. Chętne osoby proszę o kontakt ze mną.