Posted on

XIX NIEDZIALA ZWYKŁA

 

I czytanie: (1 Krl 19,9a.11–13) Bóg objawia się Eliaszowi.

Psalm 85: Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie.

II czytanie: (Rz 9,1–5) Izrael jest ludem Bożym.

Ewangelia: (Mt 14,22–33) Jezus chodzi po jeziorze.

 

Jezus jest Panem niemożliwego. Przychodzi w środku nocy do uczniów walczących z burzą na jeziorze. Piotr chce być blisko Jezusa. Prośba ta może wydawać się dziwna, wręcz wyzywająca czy nawet trochę bezczelna, jednak Jezus wysłuchuje jej. Pozwala apostołowi na niezwykłe przekroczenie granic własnego rozumu, lęku i sił natury. Piotr jednak w pewnym momencie wątpi i zaczyna tonąć. Jezus natychmiast go wyławia z odmętów. Sytuacja ta pokazuje apostołowi, że niemożliwe jest przestrzenią działania Boga, a nie zdobyczą człowieka. Niemożliwe jest osiągalne jedynie przez wielką ufność i pokorę.

           

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia oraz w niedzielę będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
  3. Jest wiele wolnych intencji mszalnych, nawet w niedziele od września. Jeśliby ktoś chciał zamówić intencje, zapraszam do zakrystii lub można również zamówić telefonicznie.
  4. Kilka dni temu dostałem informacje o śmierci Pana Stanisława Ołowińskiego, naszego parafianina, który bardzo był zaangażowany w powstanie naszej parafii. Odszedł do Pana 4 maja w wieku 98 lat. Msza święta w Jego intencji będzie odprawiona w niedzielę 30 września.