Posted on

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

I czytanie: (Dz 2,1-11)  Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym

Psalm 104: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię.

II czytanie: (1 Kor 12,3b–7.12–13)  Duch Święty źródłem jedności chrześcijan

Ewangelia: (J 20,19–23) Jezus daje Ducha Świętego

           

Człowiek uczy się przez całe życie. Z wiarą jest podobnie. Jeśli staramy się żyć blisko Boga, dojrzewamy w poznaniu siebie i świata w świetle wiary. Coraz bardziej też odkrywamy, że poznawanie Boga jest największą przygodą życia. Ten rozwój wiary nie kończy się na ziemi, bo naszą prawdziwą ojczyzną jest niebo. W dojrzewaniu wiary Bóg nie zostawia nas samych. Duch Święty czuwa zarówno nad każdym z nas, jak i nad całą wspólnotą wierzących. Sprawia, że trwamy w jednej wierze. Uczy nas boskiego sposobu porozumiewania – języka miłości. Dba, byśmy rozumieli poznawaną prawdę, i wciąż objawia nam Chrystusa.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W środę z racji spotkania dekanalnego w Laxton Hall nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 19.00
 2. W czwartek 13 czerwca w Colchester zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 połączoną z nabożeństwem fatimskim. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej w Ipswich.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5
 4. W następną niedzielę 2 taca będzie przeznaczona na Świętopietrze.
 5. W Colchester 15 czerwca o godz. 11.00 organizowany jest II Rodzinny Festyn Polonijny. Bilety do nabycia po Mszy św. w niedzielę: dorośli £8, dzieci £1. W cenie biletu dla dorosłych dwie kiełbaski z grilla i kaszanka, dla dzieci kiełbaska i kaszanka, napoje, lody. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, turniej siatkówki.
  Konkurs z nagrodą: przelot szybowcem w dniach 29 lub 30 czerwiec. Serdecznie zapraszamy.

Adres: East Mersea.Cudmore Grove Country Park CO5 8UE

 1. 22 czerwca w Laxton Hall odbędzie się wesoły dzień dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką. Autokar wyrusza o godz. 8.00 z parkingu przy kościele St. James w Ipswich.
 2. Od dnia 24 czerwca (tj. poniedziałek), wracamy do kościoła St Mary’s na Woodbridge Road.
 3. W niedzielę 23 czerwca zapraszamy na procesję Bożego Ciała. Rozpoczynamy o godz. 10.30. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. około godz. 11.00. Tego dnia Msza św. będzie tylko o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
 4. 30 czerwca w Braintree z racji koncertu w kościele nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 16.30. Od 7 lipca Msze św. niedzielne będą o godz. 16.30.

10. W dniach 14-19 październik 2019 roku organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Koszt to około £725. Zapisy wraz z zaliczką £300 u Ks. Pawła do 23 czerwca.