Ogłoszenia parafialne – 9/05/2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B

I czytanie: (Dz 10, 25-26. 34-35. 44-48) Powołanie pogan do Kościoła.

Psalm 98: Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie.

II czytanie: (1 J 4, 7-10) Bóg jest miłością.

Ewangelia: (J 15, 9-17) Przykazanie miłości.

Nam się wydaje, że to my wybieramy w życiu Jezusa, ale tak naprawdę to Bóg pierwszy nas wybrał, bo On ma władzę, i zachęcił nas, abyśmy z kolei my mogli Go wybrać w pełnej wolności. Wybrał nas i wyznaczył, abyśmy przynosili owoc. I tak się stanie, nawet jeśli tych owoców jeszcze nie widzimy, bo Jego słowo jest prawdą. Więcej, Jezus nazywa nas swoimi przyjaciółmi. Czy potrafimy przyjąć ten dar i odpowiedzieć na niego? On przez swoją miłość przekazał nam wszystko, całą głębię Bożej miłości, i chce, byśmy w niej żyli. „Trwajcie w mojej miłości” – to jest fundament naszego życia z Chrystusem.

1. Dzisiejsza druga taca jest zbierana na Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II.
  2. W tym tygodniu i w przyszłym z racji mojej nieobecności, nie będzie Mszy Świętej od poniedziałku do piątku. W sobotę i niedzielę 15 i 16 maja zastąpi mnie Ks. Grzegorz Aleksandrowicz.
  3. W maju zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
  4. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham. Szczegóły podam tydzień wcześniej.