Ogłoszenia parafialne – 9/05/2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B

I czytanie: (Dz 10, 25-26. 34-35. 44-48) Powołanie pogan do Kościoła.

Psalm 98: Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie.

II czytanie: (1 J 4, 7-10) Bóg jest miłością.

Ewangelia: (J 15, 9-17) Przykazanie miłości.

Nam się wydaje, że to my wybieramy w życiu Jezusa, ale tak naprawdę to Bóg pierwszy nas wybrał, bo On ma władzę, i zachęcił nas, abyśmy z kolei my mogli Go wybrać w pełnej wolności. Wybrał nas i wyznaczył, abyśmy przynosili owoc. I tak się stanie, nawet jeśli tych owoców jeszcze nie widzimy, bo Jego słowo jest prawdą. Więcej, Jezus nazywa nas swoimi przyjaciółmi. Czy potrafimy przyjąć ten dar i odpowiedzieć na niego? On przez swoją miłość przekazał nam wszystko, całą głębię Bożej miłości, i chce, byśmy w niej żyli. „Trwajcie w mojej miłości” – to jest fundament naszego życia z Chrystusem.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza druga taca jest zbierana na Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II.
  2. W tym tygodniu i w przyszłym z racji mojej nieobecności, nie będzie Mszy Świętej od poniedziałku do piątku. W sobotę i niedzielę 15 i 16 maja zastąpi mnie Ks. Grzegorz Aleksandrowicz.
  3. W maju zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
  4. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham. Szczegóły podam tydzień wcześniej.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close