Ogłoszenia parafialne – 9/04/2023

09/04/2023 – WIELKANOC

I czytanie: (Dz 10, 34a. 37-43) Świadectwo Piotra o zmartwychwstaniu.
Psalm 118: W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy.
II czytanie: (Kol 3, 1-4) Dążcie tam, gdzie jest Chrystus.
Ewangelia: (J 20, 1-9) Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego.

        Czym jest dla każdego z nas zmartwychwstanie Jezusa? Najważniejszym świętem w roku, ukoronowaniem Wielkiego Postu, czasem, w którym zwracamy się ku swojej duchowej stronie? A może ukazaniem triumfu dobra nad złem? Czy w ogóle przyjmujemy prawdę o zmartwychwstaniu? Apostołowie mieli problem z uwierzeniem w zmartwychwstanie. Jezus chciał ich przygotować na ten dzień, wielokrotnie o nim mówił. Odnosimy jednak wrażenie, że nikt z nich nie uwierzył! Maria Magdalena, gdy zobaczyła pusty grób, nie krzyknęła: „Zmartwychwstał Pan!”. Uwierzył dopiero św. Jan. A my? Czy łatwo jest nam uwierzyć?

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Składam serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali i przyczynili się do pięknego przeżywania liturgii Triduum Paschalnego, Wielkanocy jak również angażowania się w życie naszej Parafii. Scholi, ministrantom, osobom przygotowującym kościół do Mszy Św., przygotowującym po Mszy herbatę i kawę. Wszystkim, którzy angażują się. Niech Wam Bóg błogosławi na każdy dzień.
  2. Tradycyjnie w Niedzielę Wielkanocną zbierana jest taca jest przekazana dla duszpasterza wspólnoty w podziękowaniu za jego prace. Bóg zapłać za ofiary.
  3. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. w Ipswich o godz. 12.00 i Colchester o godz. 14.00.
  4. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie ma postu od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę w Ipswich i Colchester, dzieci, które przygotowują się do
    I Komunii Świętej w czasie Mszy Św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  7. W Ipswich w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – zapraszamy o godz. 15.00 w Godzinę Miłosierdzia Bożego na wspólną modlitwę, która będzie wspólnie ze wspólnotą angielską.
  8. 23 kwietnia (niedziela) w kościele w Bury St. Edmunds odbędą się uroczystości ku czci św. Wojciecha. Tego dnia Msze św. będą:

Bury St. Edmunds – godz. 10.30 (nie będzie Mszy o godz. 16.45)

Ipswich – godz. 12.30

Colchester – godz. 14.00

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close