Ogłoszenia parafialne – 9/01/2022

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, ROK C

I czytanie: (Iz 40, 1-5. 9-11) Chwała Pana się objawi i zobaczy ją wszelkie ciało.
Psalm 104: Chwal i błogosław, duszo moja, Pana.
II czytanie: (Tt 2, 11-14; 3, 4-7) Chrystus zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym.
Ewangelia: (Łk 3, 15-16. 21-22) Chrzest Jezusa.

W starożytnym Izraelu funkcjonowało powiedzenie, które zrozumiałe było jedynie dla osób z tamtego kręgu kulturowego. Otóż gdy młody mężczyzna poznawał kobietę, z którą chciał się ożenić, mówił swoim rodzicom, bliskim i znajomym, że „znalazł wreszcie sandały na swoje stopy”. Wszyscy rozumieli, że znalazł kogoś, z kim mógłby pójść na koniec świata. Dziś w Ewangelii Jan Chrzciciel mówi o Jezusie: Nie jestem godny rozwiązać Mu rzemyka u sandałów. Przedstawia więc Zbawiciela – używając obrazu sandałów – jako oblubieńca, pana młodego, gotowego poślubić ukochaną i pielgrzymować z nią po ścieżkach codzienności. Tą oblubienicą jest Kościół, jest ludzkość, jest wreszcie moja dusza. Tajemnica chrztu Jezusa ujawnia nam Jego solidarność z nami, grzesznikami, i Jego wielką miłość, która każe pójść tam, gdzie idzie oblubienica.

1. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. w Ipswich odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy.