Ogłoszenia parafialne – 9/01/2022

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, ROK C

I czytanie: (Iz 40, 1-5. 9-11) Chwała Pana się objawi i zobaczy ją wszelkie ciało.
Psalm 104: Chwal i błogosław, duszo moja, Pana.
II czytanie: (Tt 2, 11-14; 3, 4-7) Chrystus zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym.
Ewangelia: (Łk 3, 15-16. 21-22) Chrzest Jezusa.

      W starożytnym Izraelu funkcjonowało powiedzenie, które zrozumiałe było jedynie dla osób z tamtego kręgu kulturowego. Otóż gdy młody mężczyzna poznawał kobietę, z którą chciał się ożenić, mówił swoim rodzicom, bliskim i znajomym, że „znalazł wreszcie sandały na swoje stopy”. Wszyscy rozumieli, że znalazł kogoś, z kim mógłby pójść na koniec świata. Dziś w Ewangelii Jan Chrzciciel mówi o Jezusie: Nie jestem godny rozwiązać Mu rzemyka u sandałów. Przedstawia więc Zbawiciela – używając obrazu sandałów – jako oblubieńca, pana młodego, gotowego poślubić ukochaną i pielgrzymować z nią po ścieżkach codzienności. Tą oblubienicą jest Kościół, jest ludzkość, jest wreszcie moja dusza. Tajemnica chrztu Jezusa ujawnia nam Jego solidarność z nami, grzesznikami, i Jego wielką miłość, która każe pójść tam, gdzie idzie oblubienica.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. w Ipswich odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close