Posted on

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

II NIEDZIELA ADWENTU

 

I czytanie: (Rdz 3, 9-15) Pokój królestwa Bożego.

Psalm 98: Śpiewajcie Panu, bo uczynił cuda.

II czytanie: (Rz 15, 4-9) Chrystus zbawia wszystkich ludzi.

Ewangelia: (Łk 1, 26-38) Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą.

 

            Maryja to ważna osoba w planie zbawienia. Wszystko, co się dokonało, opiera się na mocy Bożej łaski. W przypadku Maryi była to łaska uprzedzająca, która zachowała Ją od grzechu. A w moim przypadku to łaska wspomagająca, która umożliwia podążanie drogą woli Bożej. Idę razem z Maryją. Niepokalane Poczęcie napełnia sensem całe adwentowe oczekiwanie. Patrzę na Maryję, uczę się od Niej i proszę Ją, abym tak jak Ona potrafił uwierzyć, że Słowo także we mnie chce stać się życiem. Radość i pokora Maryi poszerzają moje adwentowe horyzonty. Nie da się przejść Adwentu bez Niepokalanej. Razem z Nią walczę o czystość serca, gotowego na przyjęcie Mesjasza.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiaj 2 taca będzie przeznaczona na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Zapraszam na Mszę św. roratnią w Ipswich we wtorek i czwartek o godz. 6.00 rano, a w Colchester w czwartek o godz. 18.30. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
  3. W środę z racji wyjazdu na opłatek dekanalny Msza św. zostaje odwołana
  4. Rozpocząłem wizytę duszpasterską. Na końcu kościoła są wystawione zaproszenia. Proszę wypełnić i przynieść do zakrystii. Również można to zrobić poprzez stronę internetową naszej parafii. Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę i bardzo miłą atmosferę.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będzie je prowadził ks. Robert Bańdur, który studiuje w Rzymie. Będą trwały do wtorku. Głównym tematem rekolekcji jest: BĘDZIESZ MIŁOWAŁ…

I dzień: …SIEBIE SAMEGO

II dzień: …BLIŹNIEGO SWEGO

III dzień: …PANA, BOGA SWEGO

  1. 31 grudnia w Parish Hall przy kościele St. Mary’s w Ipswich odbędzie się zabawa sylwestrowa. Bilety do nabycia po Mszy św.: dorośli £10, dzieci za darmo. Zabawa będzie trwała od godz. 19.00 do 1.00.
  2. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA

Ipswich:

Piątek 20 grudnia od godz. 18.00

Sobota 21 grudnia od godz. 18.00

Colchester:

Czwartek 19 grudnia od godz. 17.30

Braintree:

Niedziela 15 grudnia po Mszy św.

Bury St. Edmund’s:

Sobota 21 grudnia od godz. 15.00

  1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £2:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– O Taize we Wrocławiu

– O Eurowizji Junior.

– O domu rodzinnym NMP.

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

9. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.