Ogłoszenia parafialne – 8/10/2023

8/10/2023 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Iz 5, 1-7) Pieśń o winnicy.
Psalm 80: Winnicą Pana jest dom Izraela.
II czytanie: (Flp 4, 6-9) Czyńcie to, czego się nauczyliście, a Bóg pokoju będzie z wami.
Ewangelia: (Mt 21, 33-43) Przypowieść o dzierżawcach winnicy.

        Przypowieść o winnicy jest o nas. Bóg stworzył nas – winnicę i wyposażył w: mur, tłocznię i wieżę, którymi są: umysł, wola i serce. Otrzymaliśmy winnicę – życie, aby jak najlepiej nim gospodarzyć. Chociaż wydaje się nam, że ono należy jedynie do nas, to faktycznie jesteśmy tylko jego dzierżawcami. Czy wykorzystujemy umysł, wolę, serce dla chwały Bożej, oddając Panu należne mu plony, czy tylko dla zaspokajania swoich celów?

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 1. W październiku zapraszam na wspólny różaniec:
  a) w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą Św.
  b) sobota po Mszy Św.
  c) niedziela
            – Ipswich po Mszy Św.
            – Colchester i Bury St. Edmunds 25 minut przed Mszą Św.
 1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 2. W piątek w Colchester o godz. 18.30 zapraszam na Mszę Św. a po niej ostatnie w tym roku kalendarzowym nabożeństwo fatimskie połączone z procesją figury MB Fatimskiej.
 3. W sobotę odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii do Sanktuarium w Walsingham. Szczegóły znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii. Zbiórka w wiosce przy kościele katolickim o godz. 11.45 (NR22 6BY)
 4. W przyszłą niedziele będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Tego dnia 2 taca będzie zbierana na tę fundację, która pomaga ubogiej młodzieży się kształcić poprzez ufundowanie stypendium.
 5. Pierwsze spotkanie dla osób, które będą się przygotowywać do sakramentu bierzmowania:

Colchester oraz Bury St. Edmunds – 15 październik po Mszy Św.

 1. W tygodniu jest wiele wolnych intencji. Aby zamówić intencje Mszy Św. zapraszam do kontaktu.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close