Posted on

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Mdr 9,13-18b) Prawdziwa mądrość.

Psalm 90: Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką.

II czytanie: (Flm 9b-10.12-17) Wszyscy są braćmi.

Ewangelia: (Łk 14,25-33) Kto nie wyrzeka się wszystkiego, nie może być uczniem Jezusa.

           

Bycie uczniem Chrystusa to nie osobisty wybór, lecz Jego zaproszenie. Chcąc być Jego uczniem, nie można stawiać Mu warunków. Jeśli jest prawdą, że Jezus zaprasza każdego do grona swoich uczniów, to nie można zapominać, że jest również prawdą to, że On stawia konkretne warunki bycia Jego uczniem. Czy w ten sposób zabiera człowiekowi wolność? Wręcz przeciwnie. On wyzwala z relacji lub przywiązań, które mogą zniewolić do tego stopnia, że Bóg nie będzie w życiu najważniejszy. Jeśli całe serce jest dla Niego, to jest w nim również miejsce dla innych. Wtedy miłość jest zdrowa i rozwijająca. Jeśli ktoś lub coś stanie się ważniejsze od Niego, człowiek marnuje swoje życie. Tylko Bóg może dać życiu pełnię. Jest nią On sam tu, na ziemi, a przede wszystkim w wieczności.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy
  2. W piątek w Colchester o godz. 18.30 odbędzie się Msza św. a po niej nabożeństwo fatimskie. Tego dnia nie będzie Mszy św. w Ipswich.
  3. W następną niedzielę druga taca będzie przeznaczona na fundację im. Józefa Kardynała Glempa.
  4. W następną niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci św. Stanisława Kostki. Tego dnia Słowo Boże będzie głosił Ks. Dziekan Stanisław Kowalski SChr. Zachęcamy do upieczenia ciasta na spotkanie po Mszy św.
  5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu?;

– Dziecko powinno nauczyć się od rodziców zasady ograniczonego zaufania wobec treści, które można znaleźć w internecie;

– o pożarach w Amazonii.

– oraz wiele innych artykułów.

  1. Od października ruszają przygotowania do I Komunii Św. oraz do s. bierzmowania. Na stronie parafialnej znajduje się formularz, który należy wydrukować, wypełnić i przynieść po Mszy św. do zakrystii. Zapisy trwają do końca września.
  2. Od 3 do 10 marca 2020 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt 2750ZŁ + $100 + bilet lotniczy około £240 (SUMA £825 + $100). Zapisy trwają do 6 października.

8. 28 września organizowana jest zabawa dożynkowa w Martlesham Community Hall. Bilety w cenie: dorośli £10, dzieci za darmo. Zapisy u Piotra Dziobała oraz u Tadeusza Ziąber.