II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

AD GENTES

I czytanie: (Rdz 12,1–4a) Powołanie Abrahama na ojca ludu Bożego.

Psalm 33: Mamy nadzieję w miłosierdziu Pana.

II czytanie: (2 Tm 1,8b–10) Bóg nas powołuje i oświeca.

Ewangelia: (Mt 17,1–9) Przemienienie Pańskie.

Na dwóch wzgórzach Jezus ukazuje swoją tajemnicę najbliższym Mu uczniom. To Tabor i Kalwaria, góra przemienienia i wzgórze męki. Na Taborze Jezus objawia Piotrowi, Jakubowi i Janowi piękno swej Boskiej chwały, a Ojciec potwierdza wobec apostołów Jego tożsamość umiłowanego Syna. Na Kalwarii Jezus objawia chwałę swojego umęczonego oblicza, ukryte piękno miłości do końca. Jedynie Jan jest świadkiem dwóch objawień, dwóch wyrazów piękna chwały Jezusa, tej świetlistej i tej krwawej. Tabor jest umocnieniem dla uczniów i dla nas przed Kalwarią, a jednocześnie zapowiedzią radosnej chwały zmartwychwstania. Czy potrafię dostrzegać obecność i piękno Jezusa w mojej codzienności, zarówno w chwilach radości, jak i cierpienia?

1. Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes, dlatego druga taca będzie przeznaczona na Dzieła pomocy misjonarzom.
  2. W środę przed Mszą św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki po Mszy św. o godz. 19.00

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

Nabożeństwo Gorzkich Żali będą śpiewane w Ipswich i Colchester 20 minut przed Mszą świętą w niedziele.

1. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o historii matek, które modliły się o nawrócenie swoich dzieci,

– o historii Asi Bibi, pakistańskiej katoliczce skazaną na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Islamowi,

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

FILIA W BRAINTREE

15 marca tj. niedziela, z racji koncertu w kościele, Msza św. zostaje odwołana.

GRUPA WSPARCIA

Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.