Ogłoszenia parafialne – 7/11/2021

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B
 
I czytanie: (1 Krl 17, 10-16) Uboga wdowa karmi Eliasza.
Psalm 146: Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego.
II czytanie: (Hbr 9, 24-28) Jedyna ofiara Chrystusa.
Ewangelia: (Mk 12, 38-44) Wdowi grosz.
 
Ludziom bogatym, którzy wrzucają wiele do skarbony, niczego nie brakuje, nie ponoszą oni żadnej straty. Natomiast uboga wdowa, która wrzuca dwie drobne monety, oddaje wszystko, co ma na swoje utrzymanie. Jej dar jest dobrowolny. Nie ogłasza tego wokół siebie. Tylko Bóg widzi jej gest. Jezus z pokorą wdowy zestawia pychę i obłudę uczonych w Piśmie. I to właśnie uboga, prosta kobieta, która wypełnia przykazanie miłości Boga, jest prawdziwym nauczycielem. Ona oddaje Mu wszystko i zawierza Jego Opatrzności. Bóg zawsze patrzy na nasze serce. Wielkość naszego daru wobec Boga zależy od wielkości miłości.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
3. Listopad, to szczególny miesiąc modlitw za zmarłych. W tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Można uzyskać w dowolne 8 dni listopada, które mogą być od siebie oddzielone. Warunki uzyskania odpustu:
a) Nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną
b) Nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych
c) Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
d) Być w łasce uświęcającej
e) Przyjąć Komunię Świętą
f) Odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego
4. Zapraszamy na Mikołajki w Ipswich które odbędą się 5 grudnia po Mszy św. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Aliny Chudy, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dziecka. Zapisy tylko i wyłącznie do dnia 28 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to 10£.
5. W naszej Parafii powstaje grupa Domowego Kościoła. Jest to ruch rodzinno-małżeński (dla małżeństw), który inspiruje się duchowością i życiem świętego Franciszka Blachnickiego. Jest niejako odnogą tak zwanego Ruchu Światło-Życie, który z kolei gromadzi ludzi w różnym wieku oraz stanie. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu.
Chętne rodziny, które by chciały się w to zaangażować zapraszam do kontaktu.
 
COLCHESTER
1. 14 listopada po Mszy Św. – Procesja na cmentarzu – Mersea Road (CO2 8RU)
2. 27 listopada o godz. 18.00 odbędzie się zabawa andrzejkowa. Bilety do nabycia od następnej niedzieli po Mszy św.
3. 5 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę.
4. 9 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety do nabycia od następnej niedzieli po Mszy św.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close