Posted on

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: (Iz 43,16-21)  Obietnica nowego wyzwolenia

Psalm 126: Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas.

II czytanie: (Flp 3,8-14)  Upodabniając się do śmierci Chrystusa, dojdę do powstania z martwych

Ewangelia: (J 8,1-11) Od tej chwili już nie grzesz

Łatwo zapomnieć o własnej grzeszności i stać się sędzią innych. Łatwo znaleźć kamień, by kogoś ukamienować. Zza parawanu własnej poprawności postrzegać kogoś w kategoriach chodzącego grzechu. Dla faryzeuszy ukamienowanie kobiety ma być zasłoną dla własnych grzechów i narzędziem do walki z Jezusem. Jezusowe spojrzenie na jawnogrzesznicę jest spojrzeniem Boga. Bóg zawsze potępia grzech i chce ratować człowieka. Potępianie innych nie może być zasłoną okrywającą moje własne grzechy. Bóg po to przypomina mi, że jestem grzesznikiem, abym uczył się Jego miłości. Wiem, że ta miłość nie będzie we mnie tak doskonała, ale każdy kamień odrzucony na bok, niewymierzony w drugiego, przybliży mnie do Boga.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę no Matki Bożej Niestającej Pomocy. Wyjątkowo w tego dnia Msza św. wieczorna będzie w języku angielskim.

2. W piątek po Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie modlitewne z okazji Dnia Młodych.

3. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do sali obok na film pt. PASJA, reżyserii Mela Gibsona.

4. Zapraszamy na  nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki o godz. 18.30 (w  tym tygodniu z rozważaniami ze św. Janem Pawłem II)

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny z płytą DVD o Ignacym Loyola, Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Różaniec  i Tak Rodzinie w cenie £1,5.

7. Już za 2 tygodnie będziemy obchodzić uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment. Przygotujmy porządnie nasze serca na ten dla nas zbawienny czas. Pamiętajmy, aby przygotować nie tylko dom, ale również swoje serce.