Ogłoszenia parafialne – 7/03/2021

7/03/2021 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B

I czytanie: (Wj 20, 1-17) Ogłoszenie przykazań Bożych.

Psalm 19: Słowa Twe, Panie, dają życie wieczne.

II czytanie: (1 Kor 1, 22-25) Chrystus ukrzyżowany jest mądrością Bożą.

Ewangelia: (J 2, 13-25) Zapowiedź męki i zmartwychwstania.

    Świątynia oznacza miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Powinna być wolna od wszelkich ludzkich interesów. Jezus wskazuje w ten sposób, jak ważna jest czystość wiary. Tymczasem dramatem współczesnego człowieka jest to, że bardzo często czyni targowiskiem własne serce i sumienie. Człowiek gubi się, żyjąc jedynie własnymi interesami. Gubi się, kiedy w jego życiu wszystko staje się ważniejsze od Boga. Jezus pokazuje nam również, że On sam jest nową świątynią. Prowadzi nas w ten sposób do tajemnicy zmartwychwstania. Dlatego praca nad własnym sumieniem jest ciągłą drogą paschalną, drogą do nawrócenia i życia.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki o godz. 18.30

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

Nabożeństwo Gorzkich Żali będą w Ipswich, Colchester, Braintree oraz Bury St. Edmunds 20 minut przed niedzielną Mszą Świętą.

  1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kartki świąteczne. Palmy będą rozprowadzane od przyszłego tygodnia.
  2. 4 marca odszedł do Pana nasz parafianin z Ipswich Śp + Adam Komorowski. Pogrzeb odbędzie się w Rzeszowie w późniejszym terminie. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu.
  3. W następnym tygodniu podam terminy spowiedzi przedświątecznej jak również godziny sprawowania liturgii w czasie Triduum Paschalnym i Wielkanocnym.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close