Ogłoszenia parafialne – 7/03/2021

7/03/2021 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B

I czytanie: (Wj 20, 1-17) Ogłoszenie przykazań Bożych.

Psalm 19: Słowa Twe, Panie, dają życie wieczne.

II czytanie: (1 Kor 1, 22-25) Chrystus ukrzyżowany jest mądrością Bożą.

Ewangelia: (J 2, 13-25) Zapowiedź męki i zmartwychwstania.

Świątynia oznacza miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Powinna być wolna od wszelkich ludzkich interesów. Jezus wskazuje w ten sposób, jak ważna jest czystość wiary. Tymczasem dramatem współczesnego człowieka jest to, że bardzo często czyni targowiskiem własne serce i sumienie. Człowiek gubi się, żyjąc jedynie własnymi interesami. Gubi się, kiedy w jego życiu wszystko staje się ważniejsze od Boga. Jezus pokazuje nam również, że On sam jest nową świątynią. Prowadzi nas w ten sposób do tajemnicy zmartwychwstania. Dlatego praca nad własnym sumieniem jest ciągłą drogą paschalną, drogą do nawrócenia i życia.

1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki o godz. 18.30

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

Nabożeństwo Gorzkich Żali będą w Ipswich, Colchester, Braintree oraz Bury St. Edmunds 20 minut przed niedzielną Mszą Świętą.

1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kartki świąteczne. Palmy będą rozprowadzane od przyszłego tygodnia.
  2. 4 marca odszedł do Pana nasz parafianin z Ipswich Śp + Adam Komorowski. Pogrzeb odbędzie się w Rzeszowie w późniejszym terminie. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu.
  3. W następnym tygodniu podam terminy spowiedzi przedświątecznej jak również godziny sprawowania liturgii w czasie Triduum Paschalnym i Wielkanocnym.