Ogłoszenia parafialne – 7/02/2021

V NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Hi 7, 1-4. 6-7) Marność życia ludzkiego.
Psalm 147A: Panie, Ty leczysz złamanych na duchu.
II czytanie: (1 Kor 9, 16-19. 22-23) Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii.
Ewangelia: (Mk 1, 29-39) Jezus uzdrawia i wypędza złe duchy.

„Po to wyszedłem”. Czasem praca wydaje się ponad siły. Męczy nas brak czasu dla siebie, na wyciszenie. Jest tak, jakby „całe miasto zgromadziło się u drzwi”. Bywa, że i na modlitwę musimy wyrywać czas z codziennych zajęć. A gdy już zanurzamy się w samotnej modlitwie, zjawiają się ludzie potrzebujący pomocy. „Wszyscy Cię szukają” – to lekcja, że w samotnej modlitwie muszę przedstawiać Ojcu tych wszystkich, którzy szukają pomocy duchowej. Jezus czyni dobro, wszystkim. Nie narzeka, że tak wielu Go szuka. Głosiciel wiary, którym na mocy chrztu świętego i bierzmowania jest każdy z nas, musi brać przykład z zapału Jezusa.

1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustają-cej Pomocy.
2. We czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
3. 20 lutego AD 2021 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem https://www.parafiaipswich.pl/kursprzedmalzenski/