Ogłoszenia parafialne – 7/02/2021

V NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B
 
I czytanie: (Hi 7, 1-4. 6-7) Marność życia ludzkiego.
Psalm 147A: Panie, Ty leczysz złamanych na duchu.
II czytanie: (1 Kor 9, 16-19. 22-23) Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii.
Ewangelia: (Mk 1, 29-39) Jezus uzdrawia i wypędza złe duchy.
 
     „Po to wyszedłem”. Czasem praca wydaje się ponad siły. Męczy nas brak czasu dla siebie, na wyciszenie. Jest tak, jakby „całe miasto zgromadziło się u drzwi”. Bywa, że i na modlitwę musimy wyrywać czas z codziennych zajęć. A gdy już zanurzamy się w samotnej modlitwie, zjawiają się ludzie potrzebujący pomocy. „Wszyscy Cię szukają” – to lekcja, że w samotnej modlitwie muszę przedstawiać Ojcu tych wszystkich, którzy szukają pomocy duchowej. Jezus czyni dobro, wszystkim. Nie narzeka, że tak wielu Go szuka. Głosiciel wiary, którym na mocy chrztu świętego i bierzmowania jest każdy z nas, musi brać przykład z zapału Jezusa.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustają-cej Pomocy.
2. We czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
3. 20 lutego AD 2021 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem https://www.parafiaipswich.pl/kursprzedmalzenski/
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close