Ogłoszenia parafialne – 6/06/2021

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA -ROK B

I czytanie: (Wj 24, 3-8) Zawarcie przymierza przez krew.
Psalm 116: Kielich zbawienia wzniosę w imię Pana.
II czytanie: (Hbr 9, 11-15) Krew Chrystusa oczyszcza nasze sumienia.
Ewangelia: (Mk 14, 12-16. 22-26) Ustanowienie ofiary Nowego Przymierza.

        Eucharystia to sakrament miłości, sakrament Boga z nami. Sam Chrystus powiedział św. Augustynowi: „Nie będziesz mnie przyjmował jak pokarm cielesny, ale to ty będziesz przemieniał się we Mnie”. I tak się dzieje. Jezus jednoczy się z nami, przemienia nas w siebie, kiedy adorujmy Go w Najświętszym Sakramencie i przyjmujemy w Komunii Świętej. Święty Jan Maria Vianney każdego dnia stawał przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. To było dla niego siłą. Dla św. Jana Pawła II codzienna adoracja była punktem wyjścia do podejmowania wielu ważnych spraw i decyzji. Święta Matka Teresa z Kalkuty adorowała Pana Jezusa, zanim wyszła na ulice, by pochylać się nad biednymi. A jakie miejsce zajmuje Chrystus w moim życiu? Ile czasu Mu poświęcam? Czy nawiedzam Najświętszy Sakrament? Otwórzmy się na dar Ciała i Krwi Chrystusa. A wtedy nie zagubimy się w życiu.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W piątek obchodzimy Uroczystość NSPJ. Zapraszam na Mszę w Ipswich o godz. 19.00 na której odmówimy akt poświęcenia narodu polskiego NSPJ. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close