Ogłoszenia parafialne – 5/11/2023

5/11/2023 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Ml 1, 14b – 2, 2b. 8-10) Niewierni kapłani Starego Przymierza.
Psalm 131: Strzeż duszy mojej w Twym pokoju, Panie.
II czytanie: (1 Tes 2, 7b-9. 13) Owocność apostolatu Pawła.
Ewangelia: (Mt 23, 1-12) Strzeżcie się pychy i obłudy.

      Mamy prawo domagać się, aby nasi pasterze byli święci, żyli przykładnie. Aby nie tylko mówili, jak żyć, lecz przede wszystkim swoim życiem dawali świadectwo. Świat bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje świadków Chrystusa żyjących żywą wiarą, wyrażającą się w działaniu. Mamy wypraszać Kościołowi świętych pasterzy, mamy się za nich modlić, bo potrzebują naszego wsparcia. Ich ze względu na powierzone im dobra, nad którymi sprawują opiekę, szatan najbardziej atakuje. Zło było, jest i będzie, Jezus jednak nie podważa autorytetów. To On stoi za autorytetem kapłana, gdy ten naucza w imieniu Kościoła. Wymaga to od nas wielkiej pokory i uniżenia, by widząc zło wśród pasterzy, zachować posłuszeństwo. Nadzieję dają słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: kto się poniża, będzie wywyższony.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W sobotę w Ipswich po Mszy Św. w Parish Hall odbędzie się Wieczór Patriotyczny z okazji odzyskania Niepodległości. Chętne osoby zapraszamy do współpracy. Można się również włączyć poprzez przygotowanie przepysznego ciasta lub innych słodkości.
  3. Procesje i modlitwa na cmentarzu:

Colchester – 19 listopada po Mszy Świętej – Mersea Road (CO2 8RU)

  1. Po rozmowach z zainteresowanymi pielgrzymki do Fatimy, przekładamy nasz wyjazd na 19-26 październik 2024 roku. Wstępne zapisy trwają do końca listopada tego roku. W razie zainteresowania proszę o kontakt ze mną 07486880441.
  2. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 17.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
  3. Mikołajki:

– Ipswich 3 grudnia po Mszy Św.
– Colchester 10 grudnia po Mszy Św.
Zapisy trwają do 19 listopada przy wyjściu z kościoła.

  1. 25 listopada w Ipswich, Colchester i Bury St. Edmunds odbędą się zabawy andrzejkowe. Zapisy po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła.
  2. Listopad, to szczególny miesiąc modlitw za zmarłych. Odpust zupełny za wiernych zmarłych będzie można uzyskać w dniach 1-8 listopada. Warunki uzyskania odpustu:

a) Nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną
b) Nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych
c) Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
d) Być w łasce uświęcającej
e) Przyjąć Komunię Świętą
f) Odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close