Ogłoszenia parafialne – 5/09/2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B
 
I czytanie: (Iz 35, 4-7a) Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą.
Psalm 146: Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego.
II czytanie: (Jk 2, 1-5) Bóg wybrał ubogich.
Ewangelia: (Mk 7, 31-37) Uzdrowienie głuchoniemego.
 
       Słowa „otwórz się” skierowane do głuchoniemego odnoszą się nie tylko do cielesnego uzdrowienia, one oznaczają też otwarcie się tego człowieka na działanie łaski. My też potrzebujemy otwarcia się na działanie łaski, słowa Bożego i Bożej miłości, byśmy doświadczyli uzdrowienia, by Pan w nas działał i zmieniał nasze życie. Potrzebujemy też otwarcia się na drugiego człowieka, aby chcieć go poznać, mieć dla niego czas na zwykłą rozmowę, na podzielenie się z nim Dobrą Nowiną czy pomoc mu. Człowiek jest istotą społeczną. Potrzebujemy innych, to nasza podstawowa potrzeba. Nie zapominajmy, że Jezus przyszedł na ziemię, by nawiązać kontakt z człowiekiem.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. Ze względu na coroczne rekolekcje kapłańskie Polskiej Misji Katolickiej, na które się udaje, nie będzie Mszy Świętych od poniedziałku do czwartku.
2. W przyszłą niedzielę druga taca będzie przeznaczona na fundację im. Ks. Józefa Kardynała Glempa.
3. 18 i 19 września będziemy odchodzić odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Tego dnia Słowo Boże będzie głosił Ks. Rektor Stefan Wylężek.
Po Mszy Świętej w niedzielę zapraszamy do salki na kawę i herbatę oraz ciastko. Chętne osoby, które chciałby coś upiec lub ugotować, są bardzo mile widziani 😊
4. Od września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń i terminy spotkań znajdują się na stronie internetowej naszej Parafii.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close