Posted on

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

I czytanie: (Syr 24,1-2.8-12) Mądrość Boża mieszka w Jego ludzie.

Psalm 147: Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało.

II czytanie: (Ef 1,3-6.15-18) Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci.

Ewangelia: (J 1,1-18) Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.

            Mojżesz jako przyjaciel Boga wyprowadził Jego lud z niewoli egipskiej i przekazał mu Prawo – Boży dar wskazujący drogę do wewnętrznej wolności. Jednak grzeszny człowiek nie był w stanie dążyć ku wolności tylko przez wsparcie pochodzące z zewnątrz, z mądrości Dekalogu. Dlatego Jezus, Syn Boży, przyniósł nam inne prawo, prawo łaski, prawo miłości. Nie wypisane na kamiennych tablicach, lecz wyryte w sercach ludzkich przez Ducha Świętego, który jest dany każdemu, kto uwierzy i przyjmie chrzest. Łaska płynąca z daru wcielenia i odkupienia jest wsparciem wewnętrznym działającym w głębi duszy każdego człowieka. Dlatego ma moc przemieniania i prowadzenia do pełni wolności dzieci Bożych, wolności od grzechu i zła.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza 2 taca przeznaczona jest na remont i śpiewniki. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  2. W poniedziałek 6 stycznia będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. w Ipswich o godz. 19.00.
  3. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Zaproszenie można wysłać poprzez stronę internetową naszej parafii (adres na końcu biuletynu). Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę i bardzo miłą atmosferę.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. w Ipswich odbędzie się spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy.
  6. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  7. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny) w cenie £2. Również do nabycia z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego (tzw. Trzech Króli) kadzidło, kreda oraz węgielek w cenie £1.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Papież Franciszek podpisał dokumenty znoszące tajemnicę papieską w sprawach dotyczących nadużyć wobec małoletnich.

– Andrzej Grajewski pyta co jest celem nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym.

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

  1. 8 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w Parish Hall przy kościele St. Mary’s w Ipswich. Zapisy przy wyjściu z kościoła. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci za darmo.

 

FILIA W COLCHESTER

18 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00. Bilety w celnie £3 do nabycia wyjściu z kościoła.

22 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w sali przy kościele. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny do nabycia przy wyjściu z kościoła. Stroje karnawałowe mile widziane.