Posted on

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Koh 1,2;2,21-23) Marność doczesnych osiągnięć.

Psalm 95: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

II czytanie: (Kol 3,1-5.9-11) Szukajcie tego, co w górze, zadajcie śmierć temu, co jest przyziemne

Ewangelia: (Łk 12,13-21) Marność dóbr doczesnych.

           

     Jezus uczy dziś właściwego spojrzenia na relację pomiędzy pragnieniem szczęścia w życiu a dobrami materialnymi. Wartość tych ostatnich mierzy się sposobem ich użycia. One nie mogą przeszkadzać w szukaniu prawdziwego bogactwa, które czyni ludzi bogatymi przed Bogiem. W obecnych czasach łatwo stać się wyznawcą religii posiadania, która może zniewolić każdego. Bożki majątku, chciwości, zazdrości i zawiści pojawiają się na firmamentach. Kuszące reklamy przekonują, że ludzka wartość zależy od posiadania różnych rzeczy, zniewalają nas. Tymczasem prawdziwa wolność przychodzi w Bogu, ponieważ On jest jedynym Panem mojej przyszłości. Wszystko pochodzi od Niego i przed Nim zdam kiedyś rachunek, również z tego, jak dobra materialne służyły mojemu duchowemu rozwojowi. Moje życie zależne jest od stopnia zażyłości z Bogiem. On jest Ojcem, w którego ręku zawsze mogę się czuć bezpieczny.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym: młodych ludziach przyjeżdzających do Taize; o rodzinie, która została wybrana przez papieża Franciszka do pracy w Watykanie; o wspólnocie świeckiej, która prowadzi parafię w Warszawie oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

  1. Jest wiele wolnych intencji w tygodniu oraz w niedziele.