Ogłoszenia parafialne – 31/10/2021

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Pwt 6, 2-6) Będziesz miłował Boga z całego serca.
Psalm 18: Miłuję Ciebie, Panie, Mocy moja.
II czytanie: (Hbr 7, 23-28) Nieprzemijające kapłaństwo.
Ewangelia: (Mk 12, 28b-34) Największe przykazanie.

       Dziś Jezus mówi o miłości, miłości Boga i bliźniego. Miłość jest jedna. O tym, czy ktoś kocha Boga, świadczy jego postawa wobec bliźniego. A jeśli ktoś kocha bliźniego, to ma to swoje źródło w miłości do Boga. W miłości nie ma miejsca na półśrodki. Trzeba miłować całym sobą. Bóg chce całego serca, umysłu i całej duszy. Kocha się bezwarunkowo, w sposób nieograniczony i ponad wszystko. Miłość polega na oddaniu Bogu całego swojego życia, oddania Mu wszystkiego, co się posiada, tak jak uboga wdowa, która wrzuciła do skarbony wszystko, co miała. Wyrazem miłości jest także okazywanie szacunku, wierność, służba. Kto kocha, ten przestrzega przykazań. Czy jesteśmy gotowi na taką miłość?

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msza Święta będzie odprawiona w Ipswich o godz. 19.00.
2. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, różaniec godz. 18.30, a o godz. 19.00 Msza Święta w Ipswich.
4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta w Ipswich.
5. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
6. Listopad, to szczególny miesiąc modlitw za zmarłych. W tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Można uzyskać w dowolne 8 dni listopada, które mogą być od siebie oddzielone. Warunki uzyskania odpustu:
a) Nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną
b) Nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych
c) Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
d) Być w łasce uświęcającej
e) Przyjąć Komunię Świętą
f) Odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego
7. Procesje i modlitwa na cmentarzu:
Ipswich – 6 listopada o godz. 14.00 – spotykamy się na starym cmentarzu przy grobie Ks. Mieczysława Stasza (IP4 2TQ)
Colchester – 14 listopada po Mszy Świętej – Mersea Road (CO2 8RU)
8. Zapraszamy na Mikołajki w Ipswich które odbędą się 5 grudnia po Mszy św. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Aliny Chudy, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dziecka. Zapisy tylko i wyłącznie do dnia 28 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to 10£.
9. W naszej Parafii powstaje grupa Domowego Kościoła. Jest to ruch rodzinno-małżeński (dla małżeństw), który inspiruje się duchowością i życiem świętego Franciszka Blachnickiego. Jest niejako odnogą tak zwanego Ruchu Światło-Życie, który z kolei gromadzi ludzi w różnym wieku oraz stanie. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu. Chętne rodziny, które by chciały się w to zaangażować zapraszam do kontaktu.

COLCHESTER

  1. 27 listopada o godz. 18.00 odbędzie się zabawa andrzejkowa. Bilety do nabycia od następnej niedzieli po Mszy św.
  2. 5 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę.
  3. 3. 9 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety do nabycia od następnej niedzieli po Mszy św.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close