Posted on

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: (Joz 5,9a.10-12)  Naród wybrany obchodzi pierwszą Paschę w ziemi obiecanej

Psalm 34: Skosztujcie wszyscy, jak dobry jest Pan Bóg.

II czytanie: (2 Kor 5,17-21)  Bóg pojednał nas z sobą w Chrystusie

Ewangelia: (Łk 15,1-3.11-32) Przypowieść o synu marnotrawnym

Wielka jest różnica między najemnikiem a synem. Najemnik w relacji kieruje się egoistycznym zyskiem, a jednocześnie jest podszyty strachem. Takie życie nie zapewnia warunków dla rozwoju człowieka, lecz staje się wegetacją. Natomiast relacja z synem jest relacją nadziei, opartą na niezmiennej miłości Ojca. Nie ma takiego grzechu, z którego nie mógłby mnie podnieść. Ojciec nigdy się mnie nie wyrzeka, choć rani Go mój grzech. Wystarczy tylko powrócić, nawet bez słów. On i tak wybiegnie mi naprzeciw. Bo Bóg, gdy przebacza, czyni to jako miłujący Ojciec, a nie chłodno działający urzędnik. Nie tylko przygarnia i podnosi grzesznika, ale przebacza od wewnątrz, bo wchodzi w serce człowieka. I umacnia go najlepszym pokarmem.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękujemy serdecznie Ks. Łukaszowi Lewandowskiemu, który głosił nam rekolekcje przez te kilka dni, za przygotowanie i głoszenie Słowa Bożego. W podziękowaniu za jego trud dzisiejsza druga taca będzie przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty.

2. W poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 10.00 – 13.00, wspólnota angielska będzie przeżywała rekolekcje wielkopostne. Będzie je prowadził Ks. Michael Hazell. Polecajmy ich w swoich modlitwach.

3. We wtorek przypada 14 rocznica śmierci papieża Polaka św. Jana Pawła II.

4. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę no Matki Bożej Niestającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Przed Mszą św. o godz. 18.00 konferencja maryjna. Serdecznie zapraszamy

6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na  nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki o godz. 18.30

Colchester w tym tygodniu wyjątkowo w środę o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Różaniec  i Tak Rodzinie.

9. W tym tygodniu jest wiele wolnych intencji.