Ogłoszenia parafialne – 31/01/2021 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Pwt 18, 15-20) Bóg obiecuje zesłać proroka.

Psalm 95: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

II czytanie: (1 Kor 7, 32-35) Małżeństwo i celibat.

Ewangelia: (Mk 1, 21-28) Jezus naucza jak ten, który ma władzę.

Słowo człowieka różni się od słowa, które wypowiada Jezus. Słowo Jezusa ma moc, daje człowiekowi wolność, szczęście. Pozwala dojść do prawdy o nas samych. Jak nauczał św. Jan Chryzostom: „Pan przemienia nauczanie z korzyścią dla słuchaczy, przechodząc od cudów do słów i znów od nauczania o swojej doktrynie do cudów”. Za Benedyktem XVI możemy doświadczyć, że „słowo Jezusa, Ewangelia egzorcyzmuje świat, czyli chroni świat od wszelkiego zła”. Kiedy głosimy słowo Jezusa, to ono zmienia świat i czyni go lepszym. Jako chrześcijanie każdego dnia powinniśmy czytać Pismo Święte. Jednak znajomość Biblii to nie tylko kwestia wiedzy, to znajomość Słowa, które ma moc. Słowo Jezusa jest ratunkiem w trudnych chwilach. To słowo „czyta” moje serce, czyta mnie od środka. Ono uwalnia od zła. Daje wolność.

1. We wtorek będziemy obchodzić Święto ofiarowania Pańskiego. W przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie gromnic oraz dzieci przystępujące do I Komunii Świętej odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  2. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 18.00. o godz. 19.00 Msza Święta.
  4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta.
  5. W tym roku na wizytę duszpasterską można się jedynie zapisać przez stronę internetową naszej parafii. Proszę czekać na telefon. Szczegóły omówię w rozmowie. Zapisy do końca stycznia.
  6. 20 lutego AD 2021 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem https://www.parafiaipswich.pl/kursprzedmalzenski/