Posted on

XXII NIEDZIALA ZWYKŁA

I czytanie: (Jr 20,7–9) Prorok poddany próbie.

Psalm 63: Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza.

II czytanie: (Rz 12,1–2) Rozumna służba Boża.

Ewangelia: (Mt 16,21–27) Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie.

Słysząc zapowiedź męki, Piotr chce ochronić Jezusa: „Panie, na pewno się to Tobie nie przydarzy!”. Lecz tą postawą sprzeciwia się woli Ojca, wchodząc jak gdyby pomiędzy Jezusa a Ojca. Dlatego Jezus w tym momencie nazywa Piotra szatanem, to znaczy tym, który dzieli, bo nieświadomie próbuje oddzielić Jezusa od Ojca. Jezus nie tyle odrzuca Piotra, ile nakazuje mu: „Idź za Mną, z tyłu”, to znaczy: „Nie uprzedzaj faktów, nie wybiegaj przede Mnie. Zaufaj Mi, pójdź za Mną”. Ileż razy i ja nie pytam, co jest wolą Ojca, lecz wybiegam przed Mistrza, szukając własnych rozwiązań, na małą i ciasną miarę swojego serca. />

Jezu, wlej w moje serce tyle ufności, abym szedł za Tobą pewien, że przy Tobie jestem na właściwym miejscu w życiu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą świętą zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy wejściu do kościoła znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać intencje, które w czasie nowenny będziemy polecać przez ręce Naszej Matki.
  2. W piątek przypada I piątek miesiąca. O godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O godz. 19.00 Msza święta. W sobotę o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.15. Msza święta o godz. 18.00
  3. Od najbliższego piątku będzie mnie zastępował ks. Jerzy Kikiela.