Ogłoszenia parafialne – 3/10/2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Rdz 2, 18-24) Stworzenie niewiasty.
Psalm 128: Niechaj nas zawsze Pan Bóg błogosławi.
II czytanie: (Hbr 2, 9-11) Chrystus, który uświęca, jak i ludzie, którzy mają być uświęceni, z Jednego są wszyscy.
Ewangelia: (Mk 10, 2-16) Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.

 

       „Bóg stworzył ich mężczyzną i kobietą” – to słowa, które przypominają prawdę o związku małżeńskim i jego boskim pochodzeniu, o równości mężczyzny i kobiety oraz wierności. „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela”. Małżeństwo błogosławi sam Bóg. Małżeństwo to rzeczywistość duchowa, to sakrament. Zawierając związek małżeński, potrzeba dojrzałości i wiary. My jesteśmy słabi, ale oddawajmy nasze relacje Bogu – i nie tylko te małżeńskie – niech On przemienia je swoją miłością i wzmacnia nasze nadwątlone siły swoją mocą. On jest naszym Bogiem, a my Jego dziećmi.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek 8 października po Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie informacyjne odnośnie naszych parafialnych sprawozdań finansowych w latach 2019 i 2020.
  3. W sobotę 9 października odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii do Sanktuarium w Walsingham. Szczegóły znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii. Zbiórka w wiosce przy kościele katolickim o godz. 11.45 (NR22 6AL)
  4. Od niedzieli 10 października zmieniają się godziny i dni sprawowania Eucharystii w kościele w Bury St Edmunds. Cotygodniowa Msza Święta będzie się odbywać w każdą niedzielę o godz. 16.45.
  5. W przyszłą niedzielę druga taca będzie przeznaczona na fundacje Dzieła Nowego Tysiąclecia (XXI Dzień Papieski).
  6. Październik jest miesiącem różańca świętego. Zapraszam na wspólny różaniec w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą świętą a w weekendy (sobota i niedziela) 25 minut przed Mszą Świętą.
  7. Terminy spotkań:

Pierwsze spotkanie dzieci do I Komunii Świętej:

Ipswich – 8 października godz. 18.00
Colchester – 10 październik po Mszy Św.

Pierwsze spotkanie dla bierzmowanych:

Ipswich – 15 październik po Mszy Św.
Colchester – 17 październik po Mszy Św.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close