Ogłoszenia parafialne – 3/10/2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Rdz 2, 18-24) Stworzenie niewiasty.
Psalm 128: Niechaj nas zawsze Pan Bóg błogosławi.
II czytanie: (Hbr 2, 9-11) Chrystus, który uświęca, jak i ludzie, którzy mają być uświęceni, z Jednego są wszyscy.
Ewangelia: (Mk 10, 2-16) Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.

„Bóg stworzył ich mężczyzną i kobietą” – to słowa, które przypominają prawdę o związku małżeńskim i jego boskim pochodzeniu, o równości mężczyzny i kobiety oraz wierności. „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela”. Małżeństwo błogosławi sam Bóg. Małżeństwo to rzeczywistość duchowa, to sakrament. Zawierając związek małżeński, potrzeba dojrzałości i wiary. My jesteśmy słabi, ale oddawajmy nasze relacje Bogu – i nie tylko te małżeńskie – niech On przemienia je swoją miłością i wzmacnia nasze nadwątlone siły swoją mocą. On jest naszym Bogiem, a my Jego dziećmi.

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek 8 października po Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie informacyjne odnośnie naszych parafialnych sprawozdań finansowych w latach 2019 i 2020.
  3. W sobotę 9 października odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii do Sanktuarium w Walsingham. Szczegóły znajdują się w biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii. Zbiórka w wiosce przy kościele katolickim o godz. 11.45 (NR22 6AL)
  4. Od niedzieli 10 października zmieniają się godziny i dni sprawowania Eucharystii w kościele w Bury St Edmunds. Cotygodniowa Msza Święta będzie się odbywać w każdą niedzielę o godz. 16.45.
  5. W przyszłą niedzielę druga taca będzie przeznaczona na fundacje Dzieła Nowego Tysiąclecia (XXI Dzień Papieski).
  6. Październik jest miesiącem różańca świętego. Zapraszam na wspólny różaniec w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą świętą a w weekendy (sobota i niedziela) 25 minut przed Mszą Świętą.
  7. Terminy spotkań:

Pierwsze spotkanie dzieci do I Komunii Świętej:

Ipswich – 8 października godz. 18.00
Colchester – 10 październik po Mszy Św.

Pierwsze spotkanie dla bierzmowanych:

Ipswich – 15 październik po Mszy Św.
Colchester – 17 październik po Mszy Św.