Posted on

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Syr 27,4-7)  Wypowiedzi człowieka ujawniają jego wartość

Psalm 92: Dobrze jest śpiewać Tobie, Panie Boże.

II czytanie: (1 Kor 15,54b-58)  Przez Chrystusa zwyciężamy śmierć

Ewangelia: (Łk 6,39-45) Z obfitości serca mówią usta

Jezus jest moim nauczycielem. Przemawia do mnie w swojej szkole miłości słowem prostym, które przekonująco apeluje do mojego życia, i czynem skutecznym, który daje mi poznać Jego moc. Mam w tej szkole zdobywać mądrość życia i postępować w miłości. A przez to samemu stawać się nauczycielem. To z kolei nakazuje mi zachować pokorę i czuwać. Pokora potrzebna jest po to, aby twardo stąpać po ziemi, w świadomości, że zanim jako nauczyciel wezmę się do napominania grzesznych i pouczania nieumiejętnych, powinienem dostrzec własne słabości. Czuwanie natomiast jest po to, aby nie obierać sobie w życiu fałszywych nauczycieli, nie patrzeć bezkrytycznie na rzeczywistość przez medialne okulary. Jeśli każdego dnia będę konfrontował swoje wybory z jedynym Nauczycielem, wówczas będę gromadził w sercu skarby, które pomogą mi budować autorytet i spełniać misję nauczyciela.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę no Matki Bożej Niestającej Pomocy. Będzie wystawiony koszyk na intencje, które będziemy polecać Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy i zapraszamy do cotygodniowego uczestnictwa w tym nabożeństwie.

2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. W tym dniu Msze św. będą odprawiane:
Ipswich
godz. 10.00 w j. angielskim,
godz. 19.00 w j. polskim,
Colchester
kaplica na Monkwick o godz. 18.30 (St Theodore of Canterbury, Prince Philip Road, CO2 8NX, Colchester)

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na  nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki o godz. 18.30

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

4. Dzisiaj po Mszy św. można nabyć zdrapkę wielkopostną w cenie 50p.

5. W czwartek z racji spotkania dekanalnego nie będzie Mszy świętej o godz. 10.00 i 19.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci na katechezę.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

8. W Braintree w niedzielę 17 marca Msza św. zostaje odwołana z racji koncertu w kościele.