Ogłoszenia parafialne – 3/01/2021

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

I czytanie: (Syr 24, 1-2. 8-12) Mądrość Boża mieszka w Jego ludzie.

Psalm Ps 147: Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało.

II czytanie: (Ef 1, 3-6. 15-18) Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci.

Ewangelia: (J 1, 1-18) Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.

     Człowiek w swoich poszukiwaniach, zwłaszcza tych naukowych, stawia pytanie o początek ludzkości i świata. Wielu z nas interesuje się archeologią czy też genealogią. W poszukiwaniach na temat dziejów własnej rodziny trzeba sięgnąć wstecz, głębiej, do dziadków, pradziadków, praprzodków. Człowiek wiary, sięgając do początków, tak naprawdę sięga nie tylko głębiej, ale przede wszystkim wyżej – aż do Boga. „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga – i Bogiem było Słowo (…). Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Słowa dzisiejszej Ewangelii mówią o tym, że wszelki początek jest w Bogu i że Bóg jest pośród nas. Mówią o Bożej miłości. Ja żyję i jestem. Miałem swój własny początek, bo Bóg tego chciał. Jestem Jego stworzeniem, któremu okazuje ogrom swojej miłości.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza Święta w Ipswich o godz. 19.00. Będzie można nabyć węgielek z ziołami. Przed Eucharystią zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, który kończy okres Bożego Narodzenia.
  3. W tym roku na wizytę duszpasterską można się jedynie zapisać przez stronę internetową naszej parafii TUTAJ. Proszę czekać na telefon. Szczegóły omówię w rozmowie. Zapisy do końca stycznia.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close