Ogłoszenia parafialne – 3/01/2021

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

I czytanie: (Syr 24, 1-2. 8-12) Mądrość Boża mieszka w Jego ludzie.

Psalm Ps 147: Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało.

II czytanie: (Ef 1, 3-6. 15-18) Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci.

Ewangelia: (J 1, 1-18) Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.

Człowiek w swoich poszukiwaniach, zwłaszcza tych naukowych, stawia pytanie o początek ludzkości i świata. Wielu z nas interesuje się archeologią czy też genealogią. W poszukiwaniach na temat dziejów własnej rodziny trzeba sięgnąć wstecz, głębiej, do dziadków, pradziadków, praprzodków. Człowiek wiary, sięgając do początków, tak naprawdę sięga nie tylko głębiej, ale przede wszystkim wyżej – aż do Boga. „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga – i Bogiem było Słowo (…). Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Słowa dzisiejszej Ewangelii mówią o tym, że wszelki początek jest w Bogu i że Bóg jest pośród nas. Mówią o Bożej miłości. Ja żyję i jestem. Miałem swój własny początek, bo Bóg tego chciał. Jestem Jego stworzeniem, któremu okazuje ogrom swojej miłości.

1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza Święta w Ipswich o godz. 19.00. Będzie można nabyć węgielek z ziołami. Przed Eucharystią zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, który kończy okres Bożego Narodzenia.
  3. W tym roku na wizytę duszpasterską można się jedynie zapisać przez stronę internetową naszej parafii TUTAJ. Proszę czekać na telefon. Szczegóły omówię w rozmowie. Zapisy do końca stycznia.