Posted on

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

I czytanie: (Syr 3, 2-6. 12-14) Kto jest posłuszny Bogu, czci swoich rodziców.

Psalm 128: Szczęśliwy człowiek, który służy Panu.

II czytanie: (Kol 3, 12-21) Chrześcijańskie zasady życia domowego.

Ewangelia: (Mt 2, 13-15. 19-23) Ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu.

 

            Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, odkrywamy podstawową zasadę życia – wzajemną miłość. Miłość jest istotą życia Rodziny z Nazaretu, w której centrum stoi Syn Boży Wcielony. W tej szkole życia pragniemy uczyć się budować jedność i szczęście naszych rodzin. Dziś szczególnie chcemy patrzeć na św. Józefa. Jego troska o rodzinę może nas budować. Święty Józef przede wszystkim słuchał głosu Boga i zawierzył Jego prorokom. Rozumiał, jak wielkie wartości niesie w sobie tradycja, co potwierdziło spełnienie się proroctw w jego życiu. Myślał tylko o Dziecięciu i Jego Matce. Historia życia Józefa i całej Świętej Rodziny uczy, że w życiu nie ma przypadków. W przeciwnościach mamy czynić to, co jest w zasięgu naszych możliwości, ale przede wszystkim zdać się na Boga. Posłuszeństwo jest najlepszą odpowiedzią na łaskę Bożą.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. We wtorek 31 grudnia zapraszam na Mszę św. dziękczynną za miniony rok o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
  2. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza św., po niej spotkanie dla ministrantów.
  3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00.
  4. W niedzielę 12 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe. Zachęcamy do upieczenia ciasta lub przyniesienia coś na stół.
  5. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  6. Jest wiele wolnych intencji Mszy św. w Ipswich i Braintree.

 

FILIA W COLCHESTER

18 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00. Zapisy przy wyjściu z kościoła.