Ogłoszenia parafialne – 29/10/2023

29/10/2023 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Wj 22, 20-26) Bóg słyszy skargę pokrzywdzonych.
Psalm 18: Miłuję Ciebie, Panie, Mocy moja.
II czytanie: (1 Tes 1, 5c-10) Służyć Bogu żywemu i oczekiwać Jego Syna.
Ewangelia: (Mt 22, 34-40) Największe przykazanie.

        Izraelici oprócz dziesięciu przykazań otrzymanych od Boga za pośrednictwem Mojżesza, mieli sześćset trzynaście innych przepisów, które nie ułatwiały im życia. Stąd też często pytali, które z przykazań jest ważniejsze, na które trzeba najbardziej zwracać uwagę. Uczonemu w Prawie Jezus odpowiada, że największe jest przykazanie miłości. Miłość do Boga, a następnie wynikająca z niej miłość do bliźnich. Miłość, która według Pisma wyraża się kochaniem całym sercem, duszą, ze wszystkich sił. Jezus dodaje: całym swoim umysłem. Bo wszystko w człowieku zaczyna się od myśli. Dla Żydów uciążliwe było skrupulatne przestrzeganie najdrobniejszego przepisu. A czy dla nas nie jest dzisiaj trudne przestrzeganie tylko jednego? Uciążliwość ta polega na osobistym zaangażowaniu umysłu i serca, aby dokonać wysiłku rozeznawania: co miłością jest, a co nią nie jest? Czy coś jest łamaniem przykazań, czy właśnie podążaniem drogą miłości? Czy nie jest często tak, że wolelibyśmy mieć na wszystko gotową odpowiedź, zamiast musieć się zastanawiać nad tym, że wypełnieniem przykazań jest miłość?

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1.  W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Św. w Ipswich o godz. 20.00. Tego dnia nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
 2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, różaniec godz. 18.30, a o godz. 19.00 Msza Święta w Ipswich w j. angielskim.
 3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta w Ipswich.
 4. Procesje i modlitwa na cmentarzu:

Ipswich – 4 listopada o godz. 14.00 – spotykamy się na starym cmentarzu przy grobie Ks. Mieczysława Stasza (IP4 2TQ)
Colchester – 19 listopada po Mszy Świętej – Mersea Road (CO2 8RU)

 1. W październiku w naszym kościele odbywało się liczenie wiernych. Średnia uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii to 432 osoby, a Komunię Świętą przyjmuje 191 osób. Są to dane z 3 kościołów.
 2. W październiku zapraszam na wspólny różaniec:
 3. a) w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą Św.
 4. b) sobota po Mszy Św.
 5. c) niedziela

          – Ipswich po Mszy Św.
          – Colchester i Bury St. Edmunds 25 minut przed Mszą Św.

 1. W dniach 4-11 lutego 2024 roku organizujemy Pielgrzymkę do Fatimy i okolic. Koszt około £850 za osobę. Na końcu kościoła znajduje się wydrukowany program i szczegółowe informacje. Zapisy u mnie do 5 listopada 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. Wylot z lotniska Londyn-Stansted.
 2. Na końcu kościoła są do wzięcia koperty z kartkami na wypominki. Proszę zaznaczyć miasto, gdzie wypominki mają być czytane. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 17.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
 3. Jest już dostępna księga intencji na przyszły rok. Zapraszam do kontaktu.
 4. Mikołajki:

– Ipswich 3 grudnia po Mszy Św.
– Colchester 10 grudnia po Mszy Św.
Zapisy trwają do 26 listopada przy wyjściu z kościoła.

11. 25 listopada w Ipswich, Colchester i Bury St. Edmunds odbędą się zabawy andrzejkowe. Zapisy po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła.

12. Listopad, to szczególny miesiąc modlitw za zmarłych. Odpust zupełny za wiernych zmarłych będzie można uzyskać w dniach 1-8 listopada. Warunki uzyskania odpustu:
a) Nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną
b) Nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych
c) Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
d) Być w łasce uświęcającej
e) Przyjąć Komunię Świętą
f) Odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego

 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close