Ogłoszenia parafialne – 29/08/2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B
 
I czytanie: (Pwt 4, 1-2. 6-8) Wezwanie do zachowania przykazań.
Psalm 15: Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie.
II czytanie: (Jk 1, 17-18. 21b-22. 27) Wprowadzać słowo w czyn.
Ewangelia: (Mk 7, 1-8a. 14-15. 21-23) Prawo Boże a zwyczaje.
 
Patrząc na otaczający nas świat, widzimy przede wszystkim to, co zewnętrzne. Podobnie postrzegamy drugiego człowieka. Bóg jednak widzi inaczej. Patrzy na serce, przenika je. Jezus w dzisiejszej Ewangelii znowu konfrontuje się z faryzeuszami i ich zewnętrzną religijnością. Uświadamia ich i nas, że relacja z Bogiem to nie tylko czczenie Go wargami. Ważna jest bliskość serca. Jezus idzie jeszcze bardziej w głąb. Przypomina, że to z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzi to wszystko, co jest złem i rani człowieka. Dlatego jeśli pragniemy, aby świat był lepszy, musimy zmienić coś we własnym sercu.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, o godz. 19.00 Msza Święta w Ipswich.
3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta w Ipswich.
4. W najbliższą sobotę w godzinach od 12.00 do 15.00 przy kościele St Marys w Ipswich odbędzie się piknik, na który zaprasza nas wspólnota angielska. Proszę przynieść ze sobą lunch, coś do picia. Będzie możliwość wesparcia fundacji zajmującą się osobami z chorobą Alzheimera.
5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. w Ipswich i Colchester odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
6. Od września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń i terminy spotkań znajdują się na stronie internetowej naszej Parafii.
7. Gdyby ktoś znał osobę chorą lub w podeszłym wieku z naszej wspólnoty i ta osoba chciałaby przyjąć sakramenty w każdy I piątek miesiąca, proszę o kontakt ze mną.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close