Ogłoszenia parafialne – 29/08/2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Pwt 4, 1-2. 6-8) Wezwanie do zachowania przykazań.
Psalm 15: Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie.
II czytanie: (Jk 1, 17-18. 21b-22. 27) Wprowadzać słowo w czyn.
Ewangelia: (Mk 7, 1-8a. 14-15. 21-23) Prawo Boże a zwyczaje.

Patrząc na otaczający nas świat, widzimy przede wszystkim to, co zewnętrzne. Podobnie postrzegamy drugiego człowieka. Bóg jednak widzi inaczej. Patrzy na serce, przenika je. Jezus w dzisiejszej Ewangelii znowu konfrontuje się z faryzeuszami i ich zewnętrzną religijnością. Uświadamia ich i nas, że relacja z Bogiem to nie tylko czczenie Go wargami. Ważna jest bliskość serca. Jezus idzie jeszcze bardziej w głąb. Przypomina, że to z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzi to wszystko, co jest złem i rani człowieka. Dlatego jeśli pragniemy, aby świat był lepszy, musimy zmienić coś we własnym sercu.

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, o godz. 19.00 Msza Święta w Ipswich.
3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta w Ipswich.
4. W najbliższą sobotę w godzinach od 12.00 do 15.00 przy kościele St Marys w Ipswich odbędzie się piknik, na który zaprasza nas wspólnota angielska. Proszę przynieść ze sobą lunch, coś do picia. Będzie możliwość wesparcia fundacji zajmującą się osobami z chorobą Alzheimera.
5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. w Ipswich i Colchester odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
6. Od września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń i terminy spotkań znajdują się na stronie internetowej naszej Parafii.
7. Gdyby ktoś znał osobę chorą lub w podeszłym wieku z naszej wspólnoty i ta osoba chciałaby przyjąć sakramenty w każdy I piątek miesiąca, proszę o kontakt ze mną.