Ogłoszenia parafialne – 28/11/2021

I NIEDZIELA ADWENTU, ROK C

I czytanie: (Jr 33, 14-16) Potomek Dawida będzie wymierzał sprawiedliwość.
Psalm 25: Do Ciebie, Panie, wznoszę moją duszę.
II czytanie: (1 Tes 3, 12 – 4, 2) Utwierdzenie w świętości na przyjście Chrystusa.
Ewangelia: (Łk 21, 25-28. 34-36) Oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa.

       Jezus opisuje swoje drugie przyjście na ziemię. Zjawiska, jakie będą temu towarzyszyć, wywołają strach i przerażenie, ale On nie chce napełniać naszych serc strachem. Jego powtórne przyjście to wypełnienie danej nam obietnicy, dopełnienie odkupienia. Bóg nas kocha, jest miłosierny. Zatem oczekujmy Pana z odwagą i nadzieją. Wypełniajmy przykazania dane nam przez Boga, a będziemy gotowi na spotkanie z Nim, kiedy przyjdzie z całą swoją mocą i chwałą.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, różaniec godz. 18.30, a o godz. 19.00 Msza Święta w Ipswich.
  3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta w Ipswich.
  4. W adwencie zapraszam na Mszę Św. roratnią. W Ipswich w poniedziałek o godz. 19.00 oraz we wtorek i czwartek o godz. 6.30 rano, a w Colchester w czwartek o godz. 18.30. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
  5. W przyszłą niedzielę druga taca będzie przeznaczona na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  6. Zapraszamy na Mikołajki w Ipswich które odbędą się 5 grudnia po Mszy św. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Aliny Chudy (07704 970723) lub Magdaleny Wojtan, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dziecka. Zapisy do niedzieli 28 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to £10.
  7. Po Mszy Św. przy wyjściu są do nabycia kartki świąteczne, opłatki, różańce oraz kalendarze na przyszły rok.
  8. Od 10 do 12 grudnia (piątek, sobota i niedziela) w naszej parafii odbędą się rekolekcje, które poprowadzi ks. Bartłomiej Pergoł. Zaplanujmy sobie ten czas aby jak najlepiej przeżyć i przygotować się na święta Bożego Narodzenia.

COLCHESTER

  1. 5 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem. Lista jest już zamknięta.
  2. 9 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety w cenie £5 dla dorosłych, dzieci za darmo.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close