Ogłoszenia parafialne – 28/03/2021

NIEDZIELA PALMOWA, ROK B

I czytanie: (Iz 50, 4-7) Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i wiem, że nie doznam wstydu.

Psalm 22: Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?

II czytanie: (Flp 2, 6-11) Chrystus uniżył samego siebie, dlatego Bóg Go wywyższył.

Ewangelia: (Mk 14, 1 – 15, 47) Męka Pańska.

Święta Siostra Faustyna w swoim Dzienniczku bardzo często przywołuje słowa Jezusa o tym, jak ważne jest zanurzenie własnego życia w Jego męce. Wobec problemów, ludzkich bólów to właśnie wejście w tajemnicę męki Jezusa niesie ukojenie i ulgę. Wielu mistyków i świętych tak właśnie czyniło. Męka Pańska była dla nich niezwykłym umocnieniem. Kiedy jest nam źle albo narzekamy, to nie zwracamy się do pustki i nicości, tylko do Jezusa i bardzo często idziemy wtedy pod krzyż. Tam możemy ukrzyżować nasze namiętności, nieczyste myśli – to wszystko, co jest grzechem. I znaleźć w krzyżu nadzieję.

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  3. W Wielką Sobotę w każdym z kościołów odbędzie się poświęcenie pokarmów. Bardzo proszę osoby przyjeżdzające aby parkowały samochody w dalszej odległości od kościoła, aby nie tworzyły się niepotrzebne korki i zatory oraz wchodząc do kościoła przestrzegały zasad sanitarnych i słuchali wytycznych.
  4. Na liturgię wielkosobotnią proszę przynieść ze sobą świece.
  5. W biuletynie i na stronie internetowej parafii znajduje się cała rozpiska spowiedzi przedświąteczne, poświęcenia pokarmów jak również godziny sprawowania liturgii w Triduum Paschalnym i Wielkanocy.
  6. W kościele Bury St. Edmunds w Wielką Sobotę będą obowiązywały zapisy na błogosławieństwo pokarmów, jak również uczestnictwo w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Można tego dokonać na stronie internetowej naszej Parafii https://www.parafiaipswich.pl/burystedmunds/