Ogłoszenia parafialne – 28/03/2021

NIEDZIELA PALMOWA, ROK B

I czytanie: (Iz 50, 4-7) Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i wiem, że nie doznam wstydu.

Psalm 22: Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?

II czytanie: (Flp 2, 6-11) Chrystus uniżył samego siebie, dlatego Bóg Go wywyższył.

Ewangelia: (Mk 14, 1 – 15, 47) Męka Pańska.

      Święta Siostra Faustyna w swoim Dzienniczku bardzo często przywołuje słowa Jezusa o tym, jak ważne jest zanurzenie własnego życia w Jego męce. Wobec problemów, ludzkich bólów to właśnie wejście w tajemnicę męki Jezusa niesie ukojenie i ulgę. Wielu mistyków i świętych tak właśnie czyniło. Męka Pańska była dla nich niezwykłym umocnieniem. Kiedy jest nam źle albo narzekamy, to nie zwracamy się do pustki i nicości, tylko do Jezusa i bardzo często idziemy wtedy pod krzyż. Tam możemy ukrzyżować nasze namiętności, nieczyste myśli – to wszystko, co jest grzechem. I znaleźć w krzyżu nadzieję.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  3. W Wielką Sobotę w każdym z kościołów odbędzie się poświęcenie pokarmów. Bardzo proszę osoby przyjeżdzające aby parkowały samochody w dalszej odległości od kościoła, aby nie tworzyły się niepotrzebne korki i zatory oraz wchodząc do kościoła przestrzegały zasad sanitarnych i słuchali wytycznych.
  4. Na liturgię wielkosobotnią proszę przynieść ze sobą świece.
  5. W biuletynie i na stronie internetowej parafii znajduje się cała rozpiska spowiedzi przedświąteczne, poświęcenia pokarmów jak również godziny sprawowania liturgii w Triduum Paschalnym i Wielkanocy.
  6. W kościele Bury St. Edmunds w Wielką Sobotę będą obowiązywały zapisy na błogosławieństwo pokarmów, jak również uczestnictwo w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Można tego dokonać na stronie internetowej naszej Parafii https://www.parafiaipswich.pl/burystedmunds/

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close