Ogłoszenia parafialne – 28/02/2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B
I czytanie: (Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18) Ofiara Abrahama.
Psalm 116B: W krainie życia będę widział Boga.
II czytanie: (Rz 8, 31b-34) Bóg nie oszczędził dla nas własnego Syna.
Ewangelia: (Mk 9, 2-10) Pielgrzymują na ziemi uczestniczymy w życiu wiecznym.
 
Na górze Tabor podczas przemienienia światło pokazuje uczniom, kim naprawdę jest Jezus. To ma być umocnienie dla uczniów przed „zgorszeniem krzyża”. Wszystko to, co ujrzeli, nie może być jednak przedmiotem jakichś spekulacji czy plotek. Dopiero śmierć i zmartwychwstanie Jezusa będą właściwym wyjaśnieniem tych wydarzeń. „Pracuj, trudź się, znoś także cierpienia i udręki, abyś przez czystość i piękno dobrych dzieł mógł osiągnąć w miłości to, co oznaczają jaśniejące szaty Pana” – mówił św. Augustyn. Tak naprawdę nasza duchowa obecność na górze Tabor jest przygotowaniem do trudu życia apostolskiego, do trudu dawania świadectwa.
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz różaniec pierwszopiątkowy o godz. 18.00. o godz. 18.30 nabożeństwo drogi krzyżowej, następnie Msza Święta.
3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta.
4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:
Ipswich w piątki o godz. 18.30
Colchester we wtorki o godz. 18.30
Braintree w czwartki o godz. 18.30
Nabożeństwo Gorzkich Żali będą w Ipswich, Colchester, Braintree oraz Bury St. Edmunds 20 minut przed niedzielną Mszą Świętą.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close