Ogłoszenia parafialne – 27/06/2021

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Mdr 1, 13-15; 2, 23-24) Śmierć weszła na świat przez zawiść diabła.

Psalm 30: Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś.

II czytanie: (2 Kor 8, 7. 9. 13-15) Dzielić się dostatkiem z potrzebującymi.

Ewangelia: (Mk 5, 21-43) Wskrzeszenie córki Jaira.

 

Dziś czytamy o ludziach niezwykle zdeterminowanych – kobiecie cierpiącej na krwotok i przełożonym synagogi, któremu właśnie umarła córka. Kobieta wydała już wszystkie swe oszczędności na lekarzy, ale żaden z nich jej nie pomógł. Pomocy wokół szukał zapewne dla swej córki również Jair, ale jej nie uzyskał. Nie poddali się jednak, przyszli do Jezusa. Przyprowadziła ich wiara. Jak widać, Pan dopuszcza w życiu pewne sytuacje, w których pomóc może tylko On sam, a wszystko po to, abyśmy mogli zyskać jeszcze więcej. Ich postawa zachęca do pogłębienia wiary w uzdrowieńczą obecność Jezusa. Niezwykłe są też Jego słowa: „Dziecko nie umarło, tylko śpi”. Jezus śmierć nazywa snem. Może to uczynić, bo On jest życiem. Dotknijmy Go, bądźmy blisko Niego, a będziemy zbawieni.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj druga taca jest przeznaczona na daninę św. Piotra.
  2. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, o godz. 19.00 Msza Święta.
  4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta.
  5. Od 10 lipca przez miesiąc będzie mnie zastępował ks. Grzegorz Aleksandrowicz. Za tydzień zrobię jednorazowy biuletyn na okres zastępstwa.
  6. W lipcu i sierpniu jest wiele wolnych intencji na tygodniu. Zapraszam do zakrystii osoby zainteresowane.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close