Ogłoszenia parafialne – 26/09/2021

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Lb 11, 25-29) Nie zazdrościć darów Bożych.
Psalm 19: Nakazy Pana są radością serca.
II czytanie: (Jk 5, 1-6) Marność dostatków doczesnych.
Ewangelia: (Mk 9, 38-43. 45. 47-48) Unikać okazji do grzechu.

        Jezus przestrzega nas, abyśmy nie byli powodem do grzechu dla innych, aby nasze zachowanie nie budziło zgorszenia. Woła też, abyśmy my sami wyrzekli się grzechu, aby mieć życie wieczne. W takiej sytuacji Jezus nawołuje do radykalnej przemiany. To wszystko, co prowadzi do grzechu, powinno być zniszczone. Zatem poszukajmy przyczyn naszych grzechów, aby je usunąć ze swojego życia, by mogło wzrastać dobro. Grzech rani nie tylko grzesznika, lecz także miłość Bożą i wspólnotę Kościoła. Walczmy zatem z nim w każdy możliwy sposób.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza druga taca będzie przeznaczona na funkcjonowanie Centralnego Biura Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii.
  2. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź o godz. 18.00, różaniec godz. 18.30, a o godz. 19.00 Msza Święta w Ipswich.
  4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.20. O godz. 18.00 Msza Święta w Ipswich.
  5. Październik jest miesiącem różańca świętego. Zapraszam na wspólny różaniec w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą świętą a w weekendy (sobota i niedziela) 25 minut przed Mszą Świętą (z wyjątkiem I piątku i I soboty miesiąca; patrz punkt 3 i 4).
  6. Do końca września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń i terminy spotkań znajdują się na stronie internetowej naszej Parafii.

Pierwsze spotkanie dzieci do I Komunii Świętej:
Ipswich – 8 października godz. 18.00
Colchester – 10 październik po Mszy Św.

Pierwsze spotkanie dla bierzmowanych:
Ipswich – 15 październik po Mszy Św.
Colchester – 17 październik po Mszy Św.

7. Przez najbliższe 4 niedziele w kościele katolickim odbywa się liczenie wiernych.

8. W sobotę 9 października odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii do Sanktuarium w Walsingham. Zachęcam do uczestnictwa. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa do mnie lub Pana Tadeusza.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close