Posted on

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

I czytanie: (Dz 15,1-2.22-29)  Dekret Soboru Jerozolimskiego

Psalm 67: Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże.

II czytanie: (Ap 21,10-14.22-23)  Miasto święte

Ewangelia: (J 14,23-29) Duch Święty nauczy was wszystkiego

           

Wiele osób uzależnia swoje życie wiary od obietnic sformułowanych w różnych „zjawieniach” uznanych lub nieuznanych przez Kościół, zapominając lub nie biorąc pod uwagę zapewnień Jezusa pozostawionych w Ewangelii. A przecież te słowa Boga niosą w sobie moc i gwarancję ich wypełnienia. Jezus daje mi dar Ducha, abym rozumiał Jego słowa i nimi żył. Co więcej, przez ten dar sam Chrystus Zmartwychwstały jest przy mnie obecny. Nie jestem zatem sam, bezradny. Dzięki Duchowi dzieło Chrystusa owocuje w moim życiu. On jest nauczycielem, który uczy mnie rozpoznawać to, co się Bogu podoba. Jest miłością, która daje mi moc zachowywania Jezusowej nauki. Jest pocieszycielem, który w najtrudniejszych nawet chwilach napełnia moje serce prawdziwym pokojem. Czyni ze mnie świątynię, gdzie Bóg przebywa w Trójcy.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj 2 taca będzie przeznaczona na fundacje Św. Jana Pawła II
 2. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. Litanie do Matki Bożej będziemy śpiewać 10 minut przed Mszą św. wieczorną.
 3. W tym tygodniu prosimy zapoznać się z odprawianiem Mszy św. W czwartek wspólnota angielska będzie obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. Jutro w poniedziałek 27 maja w Bank Holiday zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 następnie udamy się na piknik parafialny na Alton Water (Holbrook Rd, Stutton, Ipswich IP9 2RY). Zabieramy ze sobą gry, zabawy i jedzenie. Będzie przywieziony BBQ.
 5. W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W sobotę w kościele St. James the Less w Colchester o godz. 13.00 odbędzie się spowiedź dzieci pierwszokomunijnych oraz rodziców.

W najbliższą sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. konferencja maryjna o godz. 17.30. Zapraszamy.

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi:

Prymas Polski abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży mówi w wywiadzie o wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w kontekście afer pedofilskich; Fizjoterapeuci to kolejne strajkujące środowisko i wiele innych.

 1. 8 czerwca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Walsingham (jest to angielska Jasna Góra). Rozpoczęcie o godz. 12.00, zakończenie ok godz. 16.00. Koszt miejsca w autokarze to £5 od osoby. Zapisy u Pani Katarzyny Janiszewskiej.
 2. W Colchester 15 czerwca o godz. 11.00 organizowany jest II Rodzinny Festyn Polonijny. Bilety do nabycia po Mszy św. w niedzielę: dorośli £8, dzieci £1. W cenie biletu dla dorosłych dwie kiełbaski z grilla i kaszanka, dla dzieci kiełbaska i kaszanka, napoje, lody. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, turniej siatkówki.
  Konkurs z nagrodą: przelot szybowcem w dniach 29 lub 30 czerwiec. Serdecznie zapraszamy.

Adres: East Mersea.Cudmore Grove Country Park CO5 8UE

 1. 22 lipca w Laxton Hall odbędzie się wesoły dzień dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką. Koszt miejsca w autokarze to £5 od osoby. Zapisy u Pani Katarzyny Janiszewskiej.
 2. Od dnia 24 czerwca (tj. poniedziałek), wracamy do kościoła St Mary’s na Woodbridge Road.

W niedzielę 23 czerwca wspólnie ze wspólnotą angielską przejdziemy procesją w Uroczystość Bożego Ciała.