Posted on

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 66,18–21) Powszechność zbawienia.

Psalm 117: Całemu światu głoście Ewangelię.

II czytanie: (Hbr 12,5–7.11–13) Tego Pan miłuje, kogo karze

Ewangelia: (Łk 13,22–30) Królestwo Boże dostępne dla wszystkich narodów.

           

Dla Izraelitów było oczywiste, że wszyscy oni będą mieć miejsce w królestwie Bożym i cieszyć się otrzymanym zbawieniem. Pytanie z dzisiejszej Ewangelii wydaje się wyrazem zainteresowania losem nie-Izraelitów i ostateczną liczbą zbawionych. W odpowiedzi Jezus zwraca uwagę na warunki niezbędne, aby wejść do zapoczątkowanego przez Niego królestwa. Czy współczesny człowiek stawia sobie pytanie o swoje własne wieczne szczęście? Pytanie o zbawienie jest pytaniem o Boga i o relację z Nim. Zbawienie nie jest złotym dyplomem wręczanym przy bramie nieba, lecz wejściem w osobistą, niekończącą się relację miłości z Ojcem. To pytanie pomaga w nawracaniu się, zrywaniu z grzechem, z okazją do niego, w wybieraniu Boga. Póki żyję, nigdy nie jest na to za późno. Jezus chce przypomnieć, że w relacji z Nim nie ma automatyzmu ani konieczności. Jedynym zabezpieczeniem mojej wolności jest Jezus. Tylko w Nim jest moje zbawienie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o tajemnicy sakramentu spowiedzi;

– o współczesnej armii Wojska Polskiego;

– oraz wiele innych artykułów.

3. Od października ruszają przygotowania do I Komunii Św. oraz do s. bierzmowania. Na stronie parafialnej znajduje się formularz, który należy wydrukować, wypełnić i przynieść po Mszy św. do zakrystii. Zapisy trwają do końca września.

4. W piątek o godz. 13.00 w Ipswich odbędzie się pogrzeb naszej parafianki Emilii Pawłowskiej. Polecajmy Ją swojej modlitwie. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….