Ogłoszenia parafialne – 25/04/2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B
(NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA)

I czytanie: (Dz 4, 8-12) Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym.
Psalm 118: Kamień wzgardzony stał się fundamentem.
II czytanie: (1 J 3, 1-2) Jesteśmy dziećmi Bożymi.
Ewangelia: (J 10, 11-18) Jezus jest dobrym pasterzem.

Istotą dzisiejszej Ewangelii jest prawda o trosce pasterza o owce aż po oddanie za nie życia. Tym pasterzem jest Jezus. On zna swoje owce. Kocha i troszczy się o nas. Jezus poświęcenie pasterza konfrontuje z postawą najemnika, który wobec niebezpieczeństwa znajduje wygodną wymówkę, że jego życie jest najcenniejsze. Indywidualizm, egoizm bardzo często wypełnia serce człowieka. Dlatego tak bardzo cenimy tych, którzy nie myślą tylko o sobie, którzy wobec nas nie są jedynie najemnikami, ale prawdziwie oddanymi pasterzami. A ja? Czy naśladuję pasterza czy najemnika? Czy czuję się odpowiedzialny za Kościół?

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W sobotę przypada 1 sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza Św.
3. Od soboty 1 maja zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
4. Przypominam, że w Roku Świętego Józefa, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, „wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, tj.: 19 marca 2021, 1 maja 2021 r., w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, czy też 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.”
5. 2 maja o godzinie 13:00 czasu polskiego zostanie odprawiona Msza Św. na Jasnej Górze w kaplicy Królowej Polski w intencji Polonii. Będzie transmitowana na TVP Polonia. Na tę Eucharystię zaprasza bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
6. W sobotę 8 maja o godz. 12.00 w kościele w Ipswich odbędzie się Msza Św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Po Eucharystii wspólna przejażdżka i jak pogoda pozwoli to i BBQ. Na rozpoczęcie sezonu zaprasza grupa Polish Bikers Suffolk and Essex.
7. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham. Szczegóły podam w późniejszym terminie.