Ogłoszenia parafialne – 25/04/2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B
(NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA)
 
I czytanie: (Dz 4, 8-12) Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym.
Psalm 118: Kamień wzgardzony stał się fundamentem.
II czytanie: (1 J 3, 1-2) Jesteśmy dziećmi Bożymi.
Ewangelia: (J 10, 11-18) Jezus jest dobrym pasterzem.
 
Istotą dzisiejszej Ewangelii jest prawda o trosce pasterza o owce aż po oddanie za nie życia. Tym pasterzem jest Jezus. On zna swoje owce. Kocha i troszczy się o nas. Jezus poświęcenie pasterza konfrontuje z postawą najemnika, który wobec niebezpieczeństwa znajduje wygodną wymówkę, że jego życie jest najcenniejsze. Indywidualizm, egoizm bardzo często wypełnia serce człowieka. Dlatego tak bardzo cenimy tych, którzy nie myślą tylko o sobie, którzy wobec nas nie są jedynie najemnikami, ale prawdziwie oddanymi pasterzami. A ja? Czy naśladuję pasterza czy najemnika? Czy czuję się odpowiedzialny za Kościół?
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W sobotę przypada 1 sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Różaniec pierwszosobotni o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza Św.
3. Od soboty 1 maja zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
4. Przypominam, że w Roku Świętego Józefa, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, „wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, tj.: 19 marca 2021, 1 maja 2021 r., w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, czy też 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.”
5. 2 maja o godzinie 13:00 czasu polskiego zostanie odprawiona Msza Św. na Jasnej Górze w kaplicy Królowej Polski w intencji Polonii. Będzie transmitowana na TVP Polonia. Na tę Eucharystię zaprasza bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
6. W sobotę 8 maja o godz. 12.00 w kościele w Ipswich odbędzie się Msza Św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Po Eucharystii wspólna przejażdżka i jak pogoda pozwoli to i BBQ. Na rozpoczęcie sezonu zaprasza grupa Polish Bikers Suffolk and Essex.
7. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham. Szczegóły podam w późniejszym terminie.
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close