Posted on

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

I czytanie: (2 Sm 5,1-3) Namaszczenie Dawida na króla.

Psalm 122: Idźmy z radością na spotkanie Pana.

II czytanie: (Kol 1,12-20) Bóg przeniósł nas do królestwa swojego Syna.

Ewangelia: (Łk 23,35-43) Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa.

            Przyjrzyj się, jak Jezus realizuje swoje królestwo. W bliskości do ludzi jako najlepszy ich pasterz. W rządzeniu, które jest pokorną służbą, a jej fundamentem – posłuszna miłość do Ojca. To miłość zatroskana o każdego, która nigdy nie staje się przymusem, zaprasza, aby człowiek podjął wolną decyzję uczynienia Chrystusa swoim jedynym królem. Każdy grzech i brak odpowiedzi na łaskę Bożą stają się zaprzeczeniem królowaniu Boga. Świat dzisiejszy pokazuje, że wszystko można ośmieszyć i wyszydzić, również królowanie Boga, bo demaskuje obłudę wszelkiej władzy, ludzkiej pychy i egoizmu. Jezusowe królestwo jest królestwem życia, które zwyciężyło szatana i śmierć, trwa bez końca. Jest królestwem służebnej miłości. Zdobywa się je przez posłuszeństwo i pokorną odpowiedź na łaskę płynącą z Krzyża. Jezus króluje z tronu miłosierdzia. Jego królestwo może stać się udziałem każdego, największego nawet łotra. Trzeba tylko ufnego i całkowitego uznania w Jezusie Króla wszechświata i swojego życia.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj 2 taca będzie przeznaczona na Instytut Polski Akcji Katolickiej.
  2. W poniedziałek 25 listopada w kościele Holy Family w Kesgrave o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Franciszka Chwastka.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent. Jest to czas przygotowania na przyjście naszego Pana. W tym czasie Msza św. roratnia będzie w Ipswich we wtorki i czwartki o godz. 6.00 rano po niej zjemy wspólne śniadanie (można przynieść ze sobą produkty na śniadanie), natomiast w Colchester w czwartki o godz. 18.30. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
  4. Przez ostatnie dwie niedziele 2 taca była zbierana na remont plebanii i śpiewniki. Łącznie zebrano £586,12. Bóg zapłać. W przyszłą niedziele przypada 1 niedziela miesiąca. Druga taca będzie przeznaczona na ten cel.
  5. Zapraszamy na Mikołajki które odbędą się 8 grudnia po Mszy św. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Aliny Chudy, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dziecka. Zapisy tylko i wyłącznie do dnia 30 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to 6£.
  6. Od grudnia rozpoczynam wizytę duszpasterską. Z racji, że jestem sam a w tygodniu wieczorem są Msze św. odbywać się będą we wtorek i czwartek od godz. 15:00, natomiast w poniedziałek, środę i piątek w godzinach południowych. Na końcu kościoła są wystawione zaproszenia. Proszę wypełnić i przynieść do zakrystii. Również można to zrobić poprzez stronę internetową naszej parafii. Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £2:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Dodatek z kalendarzem ściennym ze św. Janem Pawłem II

– SOS dla psychiatrii dziecięcej

– Czy w Polsce rzeczywiście jest przestrzegana wolność religijna?

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

  1. Od 16 listopada rozpoczęły się regularne spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich. Jeśli znamy osoby, które potrzebują pomocy to zaprośmy ich na te spotkania.

 

 

COLCHESTER

  1. 8 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem . Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę na ten cel.
  2. 15 grudnia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety w cenie £5 do nabycia po Mszy św.

3. 19 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00.