Ogłoszenia parafialne – 24/10/2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Jr 31, 7-9) Pan wybawił swój lud.
Psalm 126: Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas.
II czytanie: (Hbr 5, 1-6) Chrystus kapłanem na wieki.
Ewangelia: (Mk 10, 46b-52) Uzdrowienie niewidomego z Jerycha.

       Wiara uzdrawia, daje światło, przejrzenie. Warto o tym pamiętać, bo bardzo często w życiu duchowym jesteśmy jak ten niewidomy pod Jerychem. W chwilach trudnych, gdy szukamy Boga, wołamy do Niego. Chcemy, by nas usłyszał i pomógł nam. Ale świat i inni ludzie próbują zagłuszyć i nas, i Boga. Nie chcą, by nasz głos dotarł do Niego, aby On mógł odpowiedzieć. Zagłuszają kolorowymi reklamami, a nawet ateistycznymi billboardami, zakłamując rzeczywistość. Tymczasem „żebym przejrzał” dosłownie po grecku oznacza: „żebym spojrzał w górę”. Te słowa powinny być naszą codzienną modlitwą, abyśmy podnieśli wzrok, spojrzeli w górę i widzieli Jezusa w naszym życiu.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza druga taca ze względu na niedzielę misyjną przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 3. Jak wiemy w kulturze angielskiej tradycją stało się obchodzenie Halloween. Pod pozorem zbierania słodyczy jest niewinna zabawa, która oddaje cześć śmierci. Wychodząc naprzeciw tej kulturze proponujemy w niedzielę 31 października po Mszy Świętej w Ipswich: Bal Wszystkich Świętych. Będzie to zabawa na najmłodszych. Zachęcamy do przebrania się za jakiegoś świętego i chwalenie Pana Boga. Artykuł na temat Halloween znajduje się w biuletynie.
 4. W październiku zapraszam na wspólny różaniec w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą świętą a w weekendy (sobota i niedziela) 25 minut przed Mszą Świętą.
 5. Na końcu kościoła są do wzięcia koperty z kartkami na wypominki. Proszę pisać wyraźnie i miasto, gdzie wypominki mają być czytane. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
 6. Listopad, to szczególny miesiąc modlitw za zmarłych. Można uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada. Warunki uzyskania odpustu:
 • a) Nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną
 • b) Nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych
 • c) Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
 • d) Być w łasce uświęcającej
 • e) Przyjąć Komunię Świętą
 • f) Odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego
 1. Procesje i modlitwa na cmentarzu:

Ipswich – 6 listopada o godz. 14.00 – spotykamy się na starym cmentarzu przy grobie Ks. Mieczysława Stasza

Colchester – 14 listopad po Mszy Świętej – Mersea Road, CO2 8RU

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close