Ogłoszenia parafialne – 24/10/2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Jr 31, 7-9) Pan wybawił swój lud.
Psalm 126: Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas.
II czytanie: (Hbr 5, 1-6) Chrystus kapłanem na wieki.
Ewangelia: (Mk 10, 46b-52) Uzdrowienie niewidomego z Jerycha.

Wiara uzdrawia, daje światło, przejrzenie. Warto o tym pamiętać, bo bardzo często w życiu duchowym jesteśmy jak ten niewidomy pod Jerychem. W chwilach trudnych, gdy szukamy Boga, wołamy do Niego. Chcemy, by nas usłyszał i pomógł nam. Ale świat i inni ludzie próbują zagłuszyć i nas, i Boga. Nie chcą, by nasz głos dotarł do Niego, aby On mógł odpowiedzieć. Zagłuszają kolorowymi reklamami, a nawet ateistycznymi billboardami, zakłamując rzeczywistość. Tymczasem „żebym przejrzał” dosłownie po grecku oznacza: „żebym spojrzał w górę”. Te słowa powinny być naszą codzienną modlitwą, abyśmy podnieśli wzrok, spojrzeli w górę i widzieli Jezusa w naszym życiu.

1. Dzisiejsza druga taca ze względu na niedzielę misyjną przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. Jak wiemy w kulturze angielskiej tradycją stało się obchodzenie Halloween. Pod pozorem zbierania słodyczy jest niewinna zabawa, która oddaje cześć śmierci. Wychodząc naprzeciw tej kulturze proponujemy w niedzielę 31 października po Mszy Świętej w Ipswich: Bal Wszystkich Świętych. Będzie to zabawa na najmłodszych. Zachęcamy do przebrania się za jakiegoś świętego i chwalenie Pana Boga. Artykuł na temat Halloween znajduje się w biuletynie.
  4. W październiku zapraszam na wspólny różaniec w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą świętą a w weekendy (sobota i niedziela) 25 minut przed Mszą Świętą.
  5. Na końcu kościoła są do wzięcia koperty z kartkami na wypominki. Proszę pisać wyraźnie i miasto, gdzie wypominki mają być czytane. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
  6. Listopad, to szczególny miesiąc modlitw za zmarłych. Można uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada. Warunki uzyskania odpustu:
  • a) Nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną
  • b) Nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych
  • c) Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  • d) Być w łasce uświęcającej
  • e) Przyjąć Komunię Świętą
  • f) Odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego
  1. Procesje i modlitwa na cmentarzu:

Ipswich – 6 listopada o godz. 14.00 – spotykamy się na starym cmentarzu przy grobie Ks. Mieczysława Stasza

Colchester – 14 listopad po Mszy Świętej – Mersea Road, CO2 8RU