Ogłoszenia parafialne – 24/09/2023

24/09/2023 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Iz 55, 6-9) Myśli moje nie są myślami waszymi.
Psalm 145: Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają.
II czytanie: (Flp 1, 20c-24. 27a) Dla mnie żyć – to Chrystus.
Ewangelia: (Mt 20, 1-16a) Przypowieść o robotnikach w winnicy. 

       Co jest trudniejsze do zniesienia: ogrom wysiłku czy apatia bezczynności? Zarządca wykonuje gest miłosierdzia względem stojących na rynku. Wszystkich zaprasza do uprawy winnicy. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Jak wielkim zaszczytem jest służyć Bogu i angażować się w sprawę zbawienia własnego oraz bliźnich! Szczęśliwi są ci, którzy od najmłodszych lat kształtują swoje serce na wzór Serca Jezusowego. Równie szczęśliwi są robotnicy godziny jedenastej, zaskoczeni dobrocią właściciela. Pośród robotników wybucha bunt. Rodzi się on ze skrupulatnego liczenia własnych zasług. Bóg chce, abyśmy dzielili Jego pragnienie zbawienia wszystkich ludzi. Jedynym kryterium dostępności darów duchowych jest gotowość ich przyjęcia.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiejsza druga taca zbierana jest na utrzymanie Biura Polskiej Misji Katolickiej oraz wydatków związanych z przyjazdem księży do pracy w naszej Misji.
  2. W poniedziałek i środę nie będzie Mszy Św.
  3. W sobotę 30 września po Mszy świętej w Ipswich odbędzie się spotkanie dla ministrantów.
  4. Do dzisiaj trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. (rocznik 2015 i starsze). Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Pierwsze spotkanie organizacyjne:

Ipswich – 6 października po Mszy Św.
Colchester – 8 października po Mszy Św.

  1. Do dzisiaj trwają zapisy do przygotowań do sakramentu bierzmowania (rocznik 2009 i starsi). Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Będą przyjmowane tylko te osoby, które praktykują swoją wiarę.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close