Posted on

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I czytanie: (Wj 3,1-8a.13-15)  Powołanie Mojżesza

Psalm 103: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia.

II czytanie: (1 Kor 10,1-6.10-12)  Życie Izraela na pustyni jest zapowiedzią rzeczy przyszłych

Ewangelia: (Łk 13,1-9) Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie

Wszyscy jesteśmy grzesznikami potrzebującymi miłosiernej miłości, która wydobędzie spod grzechu prawdę o dobru stworzenia i piękno powołania do wieczności. Tylko w świetle miłości Pasterza, który szuka każdej zagubionej owcy, mogę odkryć prawdę o sobie samym. Natomiast szukanie własnej wartości przez porównywanie się z innymi jest niebezpieczne. Bo albo prowadzi do wywyższania się lub pogardzania innymi („nie jestem taki zły jak inni”), albo odbiera wiarę w siebie („do niczego się nie nadaję”). Patrzenie na siebie w świetle Bożej miłości to wezwanie do osobistego nawrócenia. Przede wszystkim do zmiany myślenia, a potem do trudu przynoszenia dobrych owoców. Stając przed Bogiem jako grzesznik, nigdy nie utracę nadziei.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. jak w dzień powszedni.

2. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę no Matki Bożej Niestającej Pomocy.

3. W tym tygodniu w piątek, sobotę i niedzielę będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzić je będzie Ks. Łukasz Lewandowski. Prosimy aby zaplanować sobie czas aby w pełni uczestniczyć w tych wydarzeniach.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na  nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki o godz. 18.30

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

7. Zachęcamy do uczestnictwa w Męskiej Drodze Krzyżowej nocą po klifach w Eastbourne w nocy 29/30 marca br. Rozpoczęcie o godz. 22.00. Zakończenie około godz. 6.00.