Ogłoszenia parafialne – 24/01/2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

(Niedziela Słowa Bożego)

I czytanie: (Jon 3, 1-5. 10) Nawrócenie Niniwitów.

Psalm 25: Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.

II czytanie: (1 Kor 7, 29-31) Przemija postać tego świata.

Ewangelia: (Mk 1, 14-20) Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

Czas, który jest nam dany, jest darem od Boga. Otrzymujemy go, aby w sposób właściwy przejść przez życie. Czas jest darem trudnym i wymagającym. Jest on nam zadany. Dlatego nie wystarczy żyć jakkolwiek, ale trzeba żyć dobrze. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus wypowiada słowa: „Czas się wypełnił”. Te słowa zapisał też w swoich Notatkach osobistych św. Jan Paweł II. Przypominają nam one, że musimy ciągle podejmować wysiłek nad zmianą własnego życia. Odpowiedzmy więc na wezwanie Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, pamiętając, że czas został nam dany dla naszego nawrócenia.

1.  Jak ogłaszałem tydzień temu, przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę dla potrzebujących pomocy po silnym trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za ofiary.
  2. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym roku na wizytę duszpasterską można się jedynie zapisać przez stronę internetową naszej parafii. Proszę czekać na telefon. Szczegóły omówię w rozmowie. Zapisy do końca stycznia.
  4. 20 lutego AD 2021 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem

Kurs przedmałżeński