Ogłoszenia parafialne – 24/01/2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

(Niedziela Słowa Bożego)

I czytanie: (Jon 3, 1-5. 10) Nawrócenie Niniwitów.

Psalm 25: Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.

II czytanie: (1 Kor 7, 29-31) Przemija postać tego świata.

Ewangelia: (Mk 1, 14-20) Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

     Czas, który jest nam dany, jest darem od Boga. Otrzymujemy go, aby w sposób właściwy przejść przez życie. Czas jest darem trudnym i wymagającym. Jest on nam zadany. Dlatego nie wystarczy żyć jakkolwiek, ale trzeba żyć dobrze. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus wypowiada słowa: „Czas się wypełnił”. Te słowa zapisał też w swoich Notatkach osobistych św. Jan Paweł II. Przypominają nam one, że musimy ciągle podejmować wysiłek nad zmianą własnego życia. Odpowiedzmy więc na wezwanie Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, pamiętając, że czas został nam dany dla naszego nawrócenia.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1.  Jak ogłaszałem tydzień temu, przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę dla potrzebujących pomocy po silnym trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za ofiary.
  2. W środę przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym roku na wizytę duszpasterską można się jedynie zapisać przez stronę internetową naszej parafii. Proszę czekać na telefon. Szczegóły omówię w rozmowie. Zapisy do końca stycznia.
  4. 20 lutego AD 2021 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej parafii pod adresem

Kurs przedmałżeński

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close