Posted on

XXI NIEDZIALA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 22,19–23) Klucz domu Dawidowego.

Psalm 138: Panie, Twa łaska trwa po wszystkie wieki.

II czytanie: (Rz 11,33–36) Hymn na cześć mądrości Bożej.

Ewangelia: (Mt 16,13–20) Tobie dam klucze królestwa niebieskiego.

Jezus niczym wytrawny dziennikarz przeprowadza wywiad wśród swoich uczniów. Zaczyna od ogólnego pytania: „Co mówią ludzie? Kim według nich jest Syn Człowieczy?”. I tu pada wiele odpowiedzi. Kiedy jednak Jezus pyta bezpośrednio: „A według was, kim jestem?”, zapada milczenie. Odzywa się tylko Piotr, który rozpoznał sekret Jezusa nie dzięki własnym zdolnościom, lecz dzięki łasce od Boga. Gdyby dziś Jezus nas zapytał: „Co mówią o Mnie twoi sąsiedzi, znajomi, rodzina?”, mielibyśmy wiele do opowiadania. A jaka byłaby moja odpowiedź, gdyby zapytał: „A kim jestem dla ciebie?”?

 Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przed Mszą św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy wejściu do kościoła znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać intencje, które w czasie nowenny będziemy polecać przez ręce Naszej Matki.
  2. Jest wiele wolnych intencji mszalnych, nawet w niedziele od września. Jeśliby ktoś chciał zamówić intencje, zapraszam do zakrystii lub można również zamówić telefonicznie.
  3. Od września Msze święte w Ipswich w soboty będą o godz. 18.00.