Ogłoszenia parafialne – 23/05/2021

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – UROCZYSTOŚĆ, ROK B

I czytanie: (Dz 2, 1-11) Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym.
Psalm 104: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię.
II czytanie: (Ga 5, 16-25) Owoce Ducha.
Ewangelia: (J 15, 26-27; 16, 12-15) Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy.

Jezus zapowiedział, że po Jego odejściu przyśle nam Wspomożyciela – Ducha Świętego. On nad nami czuwa i do każdego z osobna przemawia, ale żeby Go usłyszeć, musimy na chwilę się zatrzymać i spotkać z Nim na modlitwie. On uczy prawdy o naszym życiu. Daje nam dobre natchnienia w realizacji naszego powołania. Dzięki Jego darom możemy wykonać zadania, które Bóg nam przygotował. Dlatego otwórzmy się na działanie Ducha Świętego i każdego dnia prośmy Go o dary: mądrości, rozumu i rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej… Nie ograniczajmy Ducha Świętego w działaniu, a będziemy świadkami zaskakujących cudów!

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W maju zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
  3. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham.

12.00 – Gromadzimy się na placu przy kaplicy MB w Sanktuarium

12.10 – Procesja do kościoła parafialnego (wioska Walsingham)

13.00 – Msza Święta

14.00 – Piknik w ogrodzie (proszę wziąć ze sobą prowiant)