Ogłoszenia parafialne – 23/05/2021

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – UROCZYSTOŚĆ, ROK B

 

I czytanie: (Dz 2, 1-11) Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym.
Psalm 104: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię.
II czytanie: (Ga 5, 16-25) Owoce Ducha.
Ewangelia: (J 15, 26-27; 16, 12-15) Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy.

       Jezus zapowiedział, że po Jego odejściu przyśle nam Wspomożyciela – Ducha Świętego. On nad nami czuwa i do każdego z osobna przemawia, ale żeby Go usłyszeć, musimy na chwilę się zatrzymać i spotkać z Nim na modlitwie. On uczy prawdy o naszym życiu. Daje nam dobre natchnienia w realizacji naszego powołania. Dzięki Jego darom możemy wykonać zadania, które Bóg nam przygotował. Dlatego otwórzmy się na działanie Ducha Świętego i każdego dnia prośmy Go o dary: mądrości, rozumu i rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej… Nie ograniczajmy Ducha Świętego w działaniu, a będziemy świadkami zaskakujących cudów!

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W maju zapraszam na nabożeństwo majowe 10 minut przed każdą Mszą Świętą w każdym kościele.
  3. W sobotę 29 maja odbędzie się nasza pielgrzymka parafialna do Walsingham.

12.00 – Gromadzimy się na placu przy kaplicy MB w Sanktuarium

12.10 – Procesja do kościoła parafialnego (wioska Walsingham)

13.00 – Msza Święta

14.00 – Piknik w ogrodzie (proszę wziąć ze sobą prowiant)

14.30 – Historia Walsingham

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close