VII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Kpł 19,1-2.17-18) Przykazania miłości bliźniego.

Psalm 103: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia.

II czytanie: (1 Kor 3,16-23) Prawdziwa mądrość to trwać przy Chrystusie.

Ewangelia: (Mt 5,38-48) Przykazanie miłości nieprzyjaciół.

Jezus pokazuje nam, że wybór zemsty czy nienawiści nie jest właściwym rozwiązaniem. Może dać chwilową ulgę zranionej ambicji, lecz zaplątuje serce człowieka w sieć coraz dotkliwszego zła i chęci odwetu. Potrzeba wielkiej odwagi i wewnętrznej siły, aby przerwać spiralę zła, zemsty i przemocy, aby być ich ostatnim ogniwem, które już nie odpowiada tym samym, lecz modlitwą, przebaczeniem, darem z siebie. To wcale nie oznacza, że mamy godzić się na krzywdę i przemoc. Możemy się bronić oraz stawiać granice, ale nie odpłacać tym samym, tylko mieć serce otwarte na przebaczenie i pojednanie.

1. Przy wyjściu jest do nabycia Zdrapka Wielkopostna w sugerowanej ofierze £1.
  2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. W tym dniu Msze św. będą odprawiane:

w Ipswich – o godz. 20.00,

w Colchester – kaplica na Monkwick o godz. 18.30 (St Theodore of Canterbury, Prince Philip Road, CO2 8NX, Colchester)

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:

Ipswich w piątki po Mszy św. o godz. 19.00

Colchester we wtorki o godz. 18.30

Braintree w czwartki o godz. 18.30

Nabożeństwo Gorzkich Żali będą śpiewane w Ipswich i Colchester 20 minut przed Mszą świętą w niedziele.

1. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca, dlatego druga taca będzie przeznaczona na remont plebanii i śpiewniki.
  2. 5. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę, bardzo miłą rozmowę i atmosferę.
  3. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o 4 marzeniach Papieża Franciszka,

– o modlitwie i pokucie dnia 6 marca za wykorzystywanie seksualne małoletnich przez duchownych,

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

1. 7 marca przy kościele St. Mary’s w Ipswich rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

7/03/2020 – godz. 16.00-18.00

14/03/2020 – godz. 16.00-18.00

21/03/2020 – godz. 16.30-18.30

28/03/2020 – godz. 16.00-18.00

FILIA W BRAINTREE

15 marca tj. niedziela, z racji koncertu w kościele, Msza św. zostaje odwołana.

GRUPA WSPARCIA

Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.