Ogłoszenia parafialne – 22/10/2023

22/10/2023 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

I czytanie: (Iz 45, 1. 4-6) Król Cyrus narzędziem Boga.
Psalm 96: Pośród narodów głoście chwałę Pana.
II czytanie: (1 Tes 1, 1-5b) Paweł dziękuje Bogu za wiarę, nadzieję i miłość Tesaloniczan.
Ewangelia: (Mt 22, 15-21) Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.

        Faryzeusze z dzisiejszej Ewangelii wykorzystują trudną sytuację polityczną narodu, by oczernić Jezusa i skazać Jego misję na porażkę. Jeśli Jezus odpowiedziałby, że trzeba płacić podatek cezarowi, lud mógłby Go odrzucić. A jeśli zbojkotowałby płacenie podatku, rozliczyliby się z Nim rzymscy urzędnicy. Faryzeusze uważali Jezusa za rewolucjonistę i podżegacza. A On jest demaskatorem obłudy i miłośnikiem prawdy. Jest przeciwnikiem przemocy w imię sprawiedliwości, co nie wyklucza pragnienia wolności swojego narodu. Jednak nie na sposób rewolucyjny. Od Jezusa uczymy się, że wszystko ma swoje miejsce i czas.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiejsza 2 taca będzie zbierana na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W październiku zapraszam na wspólny różaniec:
  4. a) w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) 20 minut przed Mszą Św.
  5. b) sobota po Mszy Św.
  6. c) niedziela

          – Ipswich po Mszy Św.
          – Colchester i Bury St. Edmunds 25 minut przed Mszą Św.

  1. W dniach 4-11 lutego 2024 roku organizujemy Pielgrzymkę do Fatimy i okolic. Koszt około £850 za osobę. Na końcu kościoła znajduje się wydrukowany program i szczegółowe informacje. Zapisy u mnie do 5 listopada 2023 roku. Aby Pielgrzymka doszła do skutku potrzeba minimum 40 osób. Wylot z lotniska Londyn-Stansted.
  2. Na końcu kościoła są do wzięcia koperty z kartkami na wypominki. Proszę zaznaczyć miasto, gdzie wypominki mają być czytane. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 17.30, w Colchester i Bury St Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
  3. Jest już dostępna księga intencji na przyszły rok. Zapraszam do kontaktu.

 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close