Posted on

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Am 8,4-7) Bóg ukarze gnębicieli ubogich.

Psalm 113: Pana pochwalcie, On dźwiga biednego.

II czytanie: (1 Tm 2,1-8) Wspólne błagania za wszystkich ludzi.

Ewangelia: (Łk 16,1-13) Przypowieść o nieuczciwym rządcy.

           

Bogactwo często utożsamiane jest ze szczęściem. Wielu myśli, że posiadając obfitość dóbr, o nic nie musi się troszczyć. Chęć ich posiadania staje się więc często głównym celem życia. W tej filozofii życia chętnie powierzamy nasze dobra tym, którzy obiecują ich szybkie i duże pomnożenie. W ten sposób wyrażamy im nasze zaufanie. Doświadczenie życiowe mówi, że nie zawsze jednak dobrze na tym wychodzimy. Dzisiaj Jezus chce uświadomić każdemu z nas, że wszystko w naszym życiu jest Bożym darem. Wielkie zaufanie ma do mnie Bóg, kiedy powierza mi dar życia, talenty, odpowiedzialność za bliskich, a może za wielu innych. Te wszystkie dary nie mogą mi absolutnie przesłonić Dawcy. Nie mogę zapominać, że służę jedynie Bogu. Wieczorna modlitwa jest dobrą chwilą, abym jako zarządca zdał sprawę Właścicielowi z tego, co mi powierzył, a zwłaszcza z tego, czy wszystkim, co mi powierzył, służę Jemu. I podziękował za Jego zaufanie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy
  2. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o rozmywaniu prawdy II wojny światowej;

– Prezydent Andrzej Duda mówi o alternatywie, przed jaką stoją Polacy w wyborach parlamentarnych, ustawie 447 i reperacjach od Niemiec oraz kandydowaniu na drugą kadencję;

– Z bajek, często mimochodem, dziecko czerpie wiedzę o życiu, odnajduje wskazówki na temat tego, jak postąpić w danej sytuacji. Watro to sprawdzić;

– oraz wiele innych artykułów.

  1. Od października ruszają przygotowania do I Komunii Św. oraz do s. bierzmowania. Na stronie parafialnej znajduje się formularz, który należy wydrukować, wypełnić i przynieść po Mszy św. do zakrystii. Zapisy trwają do końca września.
  2. Od 3 do 10 marca 2020 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt 2750ZŁ + $100 + bilet lotniczy około £240 (SUMA £825 + $100). Zapisy trwają do 6 października. Plan pielgrzymki podany jest biuletynie.
  3. 28 września organizowana jest zabawa dożynkowa w Martlesham Community Hall. Bilety w cenie: dorośli £10, dzieci za darmo. Zapisy u Piotra Dziobała oraz u Tadeusza Ziąber.

Adres: Felixstowe Rd, Martlesham, Woodbridge IP12 4PB