Ogłoszenia parafialne – 22/08/2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Joz 24, 1-2a. 15-17. 18b) Przypomnienie powołania narodu.

Psalm 34: Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry.

II czytanie: (Ef 5, 21-32) Miłość małżeńska naśladowaniem miłości Chrystusa i Kościoła.

Ewangelia: (J 6, 55. 60-69) Do kogo pójdziemy, Ty masz słowa życia wiecznego.

Pytanie: „Czy i wy chcecie odejść?” w chwilach próby Jezus zadaje także nam. Jego nauka jest trudna i wymagająca. Czy my ufamy Jezusowi? Czy wierzymy? Wielu współczesnych ludzi woli się nie angażować w to, co jest trudne, i by żyć wygodnie, pozostaje obojętnymi. Tymczasem Jezus domaga się konkretnej, opartej na wierze decyzji. Kocha nas i ufa nam, dał nam wolną wolę. Do nas należy decyzja, czy zostajemy z Nim, czy odchodzimy. Pamiętajmy jednak, że tylko On ma słowa życia wiecznego.

1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W Ipswich jest wiele wolnych intencji mszalnych w tygodniu.
  3. 4 września w godzinach od 12.00 do 15.00 przy kościele St Marys w Ipswich odbędzie się piknik, na który zaprasza nas wspólnota angielska.
  4. 5 września na Mszy Św. w Ipswich i Colchester odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  5. Od września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. W październiku rozpoczynamy pierwsze spotkania. Terminy spotkań są podane na stronie internetowej.
  6. Gdyby ktoś znał osobę chorą lub w podeszłym wieku z naszej wspólnoty i ta osoba chciałaby przyjąć sakramenty w każdy I piątek miesiąca, proszę o kontakt ze mną.