Ogłoszenia parafialne – 22/08/2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

I czytanie: (Joz 24, 1-2a. 15-17. 18b) Przypomnienie powołania narodu.

Psalm 34: Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry.

II czytanie: (Ef 5, 21-32) Miłość małżeńska naśladowaniem miłości Chrystusa i Kościoła.

Ewangelia: (J 6, 55. 60-69) Do kogo pójdziemy, Ty masz słowa życia wiecznego.

 

      Pytanie: „Czy i wy chcecie odejść?” w chwilach próby Jezus zadaje także nam. Jego nauka jest trudna i wymagająca. Czy my ufamy Jezusowi? Czy wierzymy? Wielu współczesnych ludzi woli się nie angażować w to, co jest trudne, i by żyć wygodnie, pozostaje obojętnymi. Tymczasem Jezus domaga się konkretnej, opartej na wierze decyzji. Kocha nas i ufa nam, dał nam wolną wolę. Do nas należy decyzja, czy zostajemy z Nim, czy odchodzimy. Pamiętajmy jednak, że tylko On ma słowa życia wiecznego.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W Ipswich jest wiele wolnych intencji mszalnych w tygodniu.
  3. 4 września w godzinach od 12.00 do 15.00 przy kościele St Marys w Ipswich odbędzie się piknik, na który zaprasza nas wspólnota angielska.
  4. 5 września na Mszy Św. w Ipswich i Colchester odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  5. Od września trwają zapisy do przygotowań do I Komunii Św. i bierzmowania. Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. W październiku rozpoczynamy pierwsze spotkania. Terminy spotkań są podane na stronie internetowej.
  6. Gdyby ktoś znał osobę chorą lub w podeszłym wieku z naszej wspólnoty i ta osoba chciałaby przyjąć sakramenty w każdy I piątek miesiąca, proszę o kontakt ze mną.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close