Ogłoszenia parafialne – 21/11/2021

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, ROK B

I czytanie: (Dn 7, 13-14) Królestwo Syna Człowieczego.
Psalm 93: Pan Bóg króluje, pełen majestatu.
II czytanie: (Ap 1, 5-8) Chrystus jest władcą królów ziemi.
Ewangelia: (J 18, 33b-37) Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata.

     Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata. Ono jest dalekie od wojen, nienawiści, egoizmu. Jezus przyszedł dać świadectwo prawdzie, królować w naszych sercach, abyśmy codzienność wypełniali miłością, pokojem, sprawiedliwością i prawdą. On chce, abyśmy przeżywali Jego królowanie przez dar z siebie samych wobec innych, przez ofiarność. Abyśmy żyli wiarą, nadzieją i miłością, abyśmy żyli Jego Ewangelią. Czy pamiętamy o tym, podejmując ważne życiowe decyzje? Czy Chrystus króluje w naszym życiu?

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza druga taca jest przeznaczona na Instytut Polski Akcji Katolickiej.
  2. W środę zapraszam przed Mszą Św. na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Przez cały listopad są odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 17.30, w Colchester i Bury St. Edmunds po Mszy Św. niedzielnej.
  4. Zapraszamy na Mikołajki w Ipswich które odbędą się 5 grudnia po Mszy św. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Aliny Chudy (07704 970723) lub Magdaleny Wojtan, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dziecka. Zapisy do niedzieli 28 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to £10.
  5. Po Mszy Św. przy wyjściu są do nabycia kartki świąteczne, opłatki, różańce oraz kalendarze na przyszły rok.

COLCHESTER

  1. 27 listopada o godz. 18.00 odbędzie się zabawa andrzejkowa. Bilety dla dorosłych w cenie £10, dzieci do 16 roku życia za darmo. Oranżada i jedzenie we własnym zakresie. Ilość miejsc ograniczona.
  2. 5 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem. Lista jest już zamknięta.
  3. 9 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety w cenie £5 dla dorosłych, dzieci za darmo.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close