Ogłoszenia parafialne – 21/03/2021

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK B
 
I czytanie: (Jr 31, 31-34) Nowe przymierze.
Psalm 51: Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste.
II czytanie: (Hbr 5, 7-9) Chrystus stał się sprawcą zbawienia wiecznego.
Ewangelia: (J 12, 20-33) Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity.
 
„Jeśli ziarno pszenicy wrzucone w ziemię nie obumrze, pozostanie tam samo; jeśli zaś obumrze, przynosi obfity plon”. Jezus przyszedł, aby zasiać w ludzkości ziarna życia Bożego. Wymaga to wielkiego radykalizmu, bo ekonomia Boga jest inna: aby żyć, trzeba umrzeć; aby zyskać, trzeba stracić. „Ten, kto kocha swoje życie, traci je; ten zaś, kto nie przecenia swojego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne”. Trzeba więc zrezygnować z siebie i podążać za Jezusem. Znakiem prawdziwego życia jest krzyż Chrystusa, który głośno woła do naszych sumień i serc. To jest owa „godzina” Jezusa. Słowo „krzyż”, wypowiedziane do człowieka naszych czasów, niesie ocalenie. Czy potrafię usłyszeć ten głos, kiedy każdego dnia patrzę na krzyż Chrystusa zawieszony na ścianie mojego mieszkania?
 
Ogłoszenia duszpasterskie
1. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Św. w Ipswich o godz.7:30, a w Braintree po drodze krzyżowej około godz. 18.30.
3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej:
Ipswich w piątki o godz. 18.30
Colchester we wtorki o godz. 18.30
Braintree w czwartki o godz. 18.00
Nabożeństwo Gorzkich Żali będą w Ipswich, Colchester, Braintree oraz Bury St. Edmunds 20 minut przed niedzielną Mszą Świętą.
4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kartki świąteczne oraz palmy.
5. Do 21 marca każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii jest zobowiązany do wypełnienia formularza w powszechnym spisie ludności (ang. CENSUS). Jest to pod karą grzywny, dlatego nie bagatelizujmy korespondencji, którą otrzymamy i wypełnijmy tej formularz.
6. W kościele Bury St. Edmunds w Wielką Sobotę będą obowiązywały zapisy na błogosławieństwo pokarmów, jak również uczestnictwo w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Można tego dokonać na stronie internetowej naszej Parafii https://www.parafiaipswich.pl/burystedmunds/
 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close